Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
10 października 2012

Tylko jedna parafia z pieniędzmi na remont zabytków

Tylko jedna parafia z pieniędzmi na remont zabytków
fot. sxc.hu

Jak na razie tylko parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa otrzymała pieniądze, które miasto chce przeznaczyć na remont jasrzębskich zabytków.

W pierwszej turze składania wniosków o dofinansowanie do Urzędu Miasta wpłynęły tylko dwa wnioski, w tym jeden niekompletny. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa otrzymała ponad 50 tysięcy złotych na wymianę okien.

W tym roku władze miasta chcą przeznaczyć ponad 112 tysięcy złotych na remont zabytków. W związku z tym, że nie wszystkie pieniądze zostały przyznane od 15 października można składać kolejne wnioski o dotację.

O pieniądze mogą się starać podmioty mające prawny tytuł do zabytku. Dotacje obejmują prace, które nadzoruje konserwator.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści finansowi zastawiają pułapki Uwaga! Oszuści finansowi zastawiają pułapki

Miasto podzieliło 400 tys. zł  Miasto podzieliło 400 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
zaklęty krąg11.10.2012 13:26

Czy chodzi o remont kościoła, czy byłego szpitala kolejowego przy kościele? A potem pan ksiądz wydzierżawi budynek miastu, a miasto stworzy następną noclegownię, albo dom pomocy społecznej, który będzie świecił pustkami.

RudofilRudofil11.10.2012 10:08

Papież siedzi na złotym tronie, ze złotym krzyżem, w ciuchach wyszywanych drogimi kamieniami a oni proszą jeszcze o pieniądze od państwa.