Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 października 2012

Jak pracują nasi radni? Najaktywniejszy Tarasiewicz

Jak pracują nasi radni? Najaktywniejszy Tarasiewicz
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Sprawdziliśmy aktywność jastrzębskich radnych i policzyliśmy liczbę interpelacji, jakie zostały przez nich zgłoszone w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Od początku maja 2012 najwięcej interpelacji, bo aż 25, złożył Janusz Tarasiewicz. W ostatnim czasie Tarasiewicz interpelował w sprawie zmiany trasy linii autobusowej MZK nr 123 czy też możliwości technicznych wykonania odrębnego wjazdu i wyjazdu z posesji przy szpitalu na al. Jana Pawła II 5.

Drugi w tej kolejności był Jerzy Lis, który złożył 16 interpelacji. O połowę mniej interpelacji złożyła Bernadeta Magiera, która znalazła się w tym zestawieniu na 3 miejscu.

Janusza Tarasiewicza można nazwać najaktywniejszym z radnych nie tylko dlatego, że złożył największą ilość interpelacji, ale również dlatego, że pracuje w trzech komisjach. W tym w ważnej komisji skarbu. Większość radnych pracuje w jednej lub dwóch.

Trzeba jednak pamiętać, że liczba złożonych interpelacji nie oznacza automatycznie liczby załatwionych spraw i rozwiązanych problemów. W interepelacjach radni zwracają uwagę na pewne problemy lub pytają prezydenta o różne sprawy.

Konkretne działania podejmowane są przez prezydenta, ważne sprawy prowadzone są przez komisje, a inicjatywy głosowane są w trakcie sesji Rady Miasta. Dlatego bardzo trudno jest stwierdzić, który z radnych jest najskuteczniejszy w swoich działaniach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Jest nowa koalicja w Radzie Miasta? Jest nowa koalicja w Radzie Miasta?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Gość17.10.2012 17:29

Tarasiewicz nigdy nie był przyjaźnie postrzegany przez władzę. Dobrze że jest nieustępliwy w odkrywaniu tego, co władza próbuje ukryć.

Tadek15.10.2012 22:34

Kiedy będą znane te aktywności w postaci podejmowanych przez radnego Tarasiewicza tematów?
Czego dotyczyły "tomy" interpelacji?

Ptyś15.10.2012 15:42

Zostaw moją WS-pużoną żółć WS pokoju.

Balbina15.10.2012 15:08

Żółć zalewa WS-paniałomyślnych WS-PÓŁ-koalicjantów na tę radosną jak się okazuje wieść.

POmPOn z PO15.10.2012 6:50

Bardzo dobry tekst i po raz kolejny ukłon w kierunku faktów. Widać, że bardzo zabolał dietetyków bezowocników i bezefoektowników.

Fan14.10.2012 10:17

A gdzie Pan Gałuszka, pewnie znowu siedzi na boisku....

ed13.10.2012 17:10

a czy to prawda że jasnet jest na finansowym garnuszku miasta?

Pokaż wszystkie opinie (35)