Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
11 października 2012

Jak pracują nasi radni? Najaktywniejszy Tarasiewicz

Jak pracują nasi radni? Najaktywniejszy Tarasiewicz
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Sprawdziliśmy aktywność jastrzębskich radnych i policzyliśmy liczbę interpelacji, jakie zostały przez nich zgłoszone w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Od początku maja 2012 najwięcej interpelacji, bo aż 25, złożył Janusz Tarasiewicz. W ostatnim czasie Tarasiewicz interpelował w sprawie zmiany trasy linii autobusowej MZK nr 123 czy też możliwości technicznych wykonania odrębnego wjazdu i wyjazdu z posesji przy szpitalu na al. Jana Pawła II 5.

Drugi w tej kolejności był Jerzy Lis, który złożył 16 interpelacji. O połowę mniej interpelacji złożyła Bernadeta Magiera, która znalazła się w tym zestawieniu na 3 miejscu.

Janusza Tarasiewicza można nazwać najaktywniejszym z radnych nie tylko dlatego, że złożył największą ilość interpelacji, ale również dlatego, że pracuje w trzech komisjach. W tym w ważnej komisji skarbu. Większość radnych pracuje w jednej lub dwóch.

Trzeba jednak pamiętać, że liczba złożonych interpelacji nie oznacza automatycznie liczby załatwionych spraw i rozwiązanych problemów. W interepelacjach radni zwracają uwagę na pewne problemy lub pytają prezydenta o różne sprawy.

Konkretne działania podejmowane są przez prezydenta, ważne sprawy prowadzone są przez komisje, a inicjatywy głosowane są w trakcie sesji Rady Miasta. Dlatego bardzo trudno jest stwierdzić, który z radnych jest najskuteczniejszy w swoich działaniach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent bez zmian. Rada przemeblowana Prezydent bez zmian. Rada przemeblowana

Nowy skład Rady Miasta Nowy skład Rady Miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Gość17.10.2012 17:29

Tarasiewicz nigdy nie był przyjaźnie postrzegany przez władzę. Dobrze że jest nieustępliwy w odkrywaniu tego, co władza próbuje ukryć.

Tadek15.10.2012 22:34

Kiedy będą znane te aktywności w postaci podejmowanych przez radnego Tarasiewicza tematów?
Czego dotyczyły "tomy" interpelacji?

Ptyś15.10.2012 15:42

Zostaw moją WS-pużoną żółć WS pokoju.

Balbina15.10.2012 15:08

Żółć zalewa WS-paniałomyślnych WS-PÓŁ-koalicjantów na tę radosną jak się okazuje wieść.

POmPOn z PO15.10.2012 6:50

Bardzo dobry tekst i po raz kolejny ukłon w kierunku faktów. Widać, że bardzo zabolał dietetyków bezowocników i bezefoektowników.

Fan14.10.2012 10:17

A gdzie Pan Gałuszka, pewnie znowu siedzi na boisku....

ed13.10.2012 17:10

a czy to prawda że jasnet jest na finansowym garnuszku miasta?

Pokaż wszystkie opinie (35)