Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
17 października 2012

Rozmowy ostatniej szansy. Może nie być strajku

Rozmowy ostatniej szansy. Może nie być strajku
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W środę , 17 października, związkowcy spotkają się z zarządem JSW jeszcze raz. To rozmowy ostatniej szansy. Jeśli się nie udadzą to zaplanowany już strajk dojdzie do skutku.

Strajk w kopalniach został zaplanowany na 19 października. Okazuje się, że jest jeszcze szansa na dojście do porozumienia. Dzisiejsze rozmowy przedstawicieli związków zawodowych i zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej zostały zaplanowane na godzinę 9:00. W tym samym czasie trwają masówki informujące załogę o strajku i jego przyczynach.

- Fajnie byłoby powiedzieć załodze na tej ostatniej masówce, o północy, że udało się osiągnąć kompromis i strajku nie będzie. Liczymy na to, ale przygotowujemy się do strajku - powiedział rzecznik MKPS Piotr Szereda, dla portalu nettg.pl.

Podobnie JSW liczy na to, że uda się dojść do porozumienia. Jeśli dzisiejsze rozmowy nie potoczną się po myśli obu stron to strajk zaplanowany na 19 października dojdzie do skutku.

Przypomnijmy, że górnicy domagają się wycofania nowych umów o pracę, które są mniej korzystne dla pracowników. Ponadto Państwowa Inspekcja Pracy stwierdziła, że są one niezgodne z prawem i zaleciła ich wycofanie. Związkowcy chcą także podwyżki płac.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie" "Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie"

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
dd17.10.2012 20:05

chcemy strajk !

gość17.10.2012 16:26

kolejne rozmowy w czwartek

uri17.10.2012 16:21

W końcu spółka zrobi tzw. "nokaut" i wam wszystkie strajki z głowy powybija :) Bo na razie to was bardzo grzecznie traktuje. Zastanówcie się co robicie.

Gość17.10.2012 15:37

i jak? strajk czy nie...

Stoczniowiec17.10.2012 11:12

Strajkujemy!!!