Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
17 października 2012

Policjanci na prelekcjach w szkole i przedszkolu

Policjanci na prelekcjach w szkole i przedszkolu
fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Jastrzębska policja kładzie duży nacisk na edukację obywateli już od najmłodszych lat. Stąd częste wizyty mundurowych w szkołach i przedszkolach. W ostatnich dniach policjanci znów rozmawiali z dziećmi.

We wtorek uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 20 uczestniczyli w prelekcjach prowadzonych przez asp. sztab. Anetę Zacharjasz. Policjantka na co dzień zajmuje się między innymi sprawami dotyczącymi osób niepełnoletnich.

- Poruszone zostały także kwestie związane z zachowaniem bezpieczeństwa w szkole i na drodze oraz w przypadku kontaktu z agresywnym psem. Ochotnicy, z pomocą policjantki zaprezentowali pozostałym uczniom bezpieczną pozycję na tzw. "żółwia", która chroni nas w przypadku spotkania z groźnym czworonogiem. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły niewątpliwie "akcesoria" policyjne. Każdy miał okazję potrzymać i z bliska obejrzeć pałkę służbową oraz kajdanki - informuje jastrzębska komenda.

W środę dzieci z Przedszkola Publicznego nr 4 odwiedził funkcjonariusz drogówki. Policjant przestrzegł przy tym najmłodszych przed niebezpiecznymi skutkami zabawy na jezdni.

- Okazało się, że przedszkolaki świetnie znają znaczenie najważniejszych znaków drogowych oraz wiedzą, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię - relacjonują policjanci.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!