Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 października 2012

Potrącenie nastolatek. Policja apeluje o ostrożność

Potrącenie nastolatek. Policja apeluje o ostrożność
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W środę doszło do kolejnego potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych. Dziewczynki w wieku 13 i 15 lat trafiły do szpitala. 25-letni kierowca golfa był trzeźwy.

Do wypadku doszło 17 października po godzinie 17:00 na oznakowanym przejściu dla pieszych, znajdującym się przy skrzyżowaniu Alei Józefa Piłsudskiego z ulicą Północną.

Jak wstępnie ustalili znajdujący się na miejscu policjanci, 25-letni kierowca golfa, jadąc Aleją Piłsudskiego w kierunku centrum, nie ustąpił pierwszeństwa dwóm mieszkankom Jastrzębia, znajdującym się na przejściu dla pieszych.

- Doszło do potrącenia 13 i 15-latki. Obie nastolatki trafiły na oddział dziecięcy rybnickiego szpitala. Starsza z nich doznała skręcenia stawu skokowego i po zaopatrzeniu została zwolniona do domu, z kolei młodsza ze wstrząśnieniem mózgu i raną głowy pozostała na oddziale. 25-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego był trzeźwy - informuje policja.

Mundurowi apelują także do kierowców. - Pamiętajmy, że w związku z okresem jesienno-zimowym, pogarszają się warunki pogodowe oraz widoczność na drogach, dlatego po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność!

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gość22.10.2012 14:46

W tym przypadku prawda jest taka że na lewym pasie autobus kulturalnie zatrzymał się przed pasami i kierowca pokazał dziewczynkom żeby przeszły, a ten wariat poszedł prosto w nie prawym pasem. Autobus byłzbyt duży żeby zobaczyc czy coś nie jedzie drugim pasem, a ten golf zasuwał jak nic 90 km/h.

--21.10.2012 22:18

Prawda jest taka, że ludzie nie rozglądają się przechodząc przez pasy. O przechodzeniu przez jezdnię, ale nie na pasach już nie mówię, bo sami się pchają pod koła. Najniebezpieczniej z pieszymi jest na Wielkopolskiej przy przychodni. Ludzie uważajmy na innych. Kierowca na jezdni nie jest panem, tak samo jak pieszy na pasach nie jest nietykalny.

biały0021.10.2012 0:40

SWD masaka oni nie potrafią jeździć

Gość20.10.2012 9:19

SWD i nic wiecej dodac nic ując

kierowiec 20.10.2012 0:10

Golf III i SWD - reszta jasna :)

Ja19.10.2012 14:10

gość o 17 jest jeszcze widno więc nie........

Gość19.10.2012 13:21

no na bank będę chodziła z jakąś wieśniacką bransoletką żeby mnie było widać. Pieszy ma pierwszeństwo a kierowca powinien mieć przebadany wzrok, psychikę i refleks.

Pokaż wszystkie opinie (13)