Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
19 października 2012

Kiedy będzie gotowy wiadukt na Kasztanowej?

Kiedy będzie gotowy wiadukt na Kasztanowej?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Aktualnie trwają prace nad wiaduktem na ulicy Kasztanowej. Mieszkańcy czekają na jego ukończenie już blisko półtora roku, ale za kilka miesięcy będą mogli korzystać z przejazdu.

Już w 2008 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zagroził wyłączeniem wiaduktu drogowego. W lipcu dwa lata później został on wyłączony z eksploatacji ze względu na swój stan techniczny. Warunkiem przywrócenia przejazdu był jego remont, który miała wykonać Jastrzębska Spółka Węglowa. Tamtędy bowiem kiedyś dowożony był węgiel do elektrociepłowni Moszczenica, a sam tor szlakowy należał do KWK Jas-Mos.

Pod koniec roku 2011 zarząd JSW wyraził zgodę na likwidację wiaduktu i odtworzenie odcinka drogi. W lipcu 2012 wyłoniono w przetargu wykonawcę, który rozpoczął już prace i na dzień dzisiejszy wykonał około 60% całości. Ukończenie remontu planowane jest na 27 stycznia 2013 roku. Wtedy też nowy odcinek drogi zostanie przekazany miastu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
biały0021.10.2012 0:43

kasztanowa a gdzie to już SWD ?

kefefekefefe20.10.2012 11:17

do gość [19.10.2012 18:50]:
Jak wiadukt może przecinać ciąg komunikacyjny :D

Gość20.10.2012 8:52

A jak ma być napisane ? "tor żlakowy" ?

Gość20.10.2012 8:09

" tor szlakowy" ???? Niech autor tego tekstu podpisze się z imienia i nazwiska !! Analfabetyzm!!!!

Stefan19.10.2012 20:05

Za 10 lat,tak jak boisko na Zofiówce...

Gość19.10.2012 18:50

Mylisz sie. W tym przypadku prezydent miał cos do gadania i mógł to zrobic ale widocznie nie zrobił skoro sie to tak ciągnie. Przeciez wiadukt znajduje się na terenie miasta i przecina ciąg komunikacyjny. Mieszkancy mieli utrudnione poruszanie sie. W tej kwestii mogl cos zrobic ale jak to prezydent woli zwalic wine na JSW albo rząd i byc czystym. Po co sie wysilac i pogadac chociazby z JSW zeby sie z tym pospieszyli...

do Robert19.10.2012 18:45

ale co prezydent może, jeśli JSW sobie leci w kulki? "Pod koniec roku 2011 zarząd JSW wyraził zgodę na likwidację wiaduktu", no i wszystko w temacie, dodaj czas na projekt., przetarg i miej pretensje do JSW, ze są komunistyczną, niereformowalną firmą z opóźnionym sapłonem działania i ze są państwem w państwie i nie współpracują z miastem.
Prezydent nic nie ma do tego. To tak samo jakby jeśli twój stary zwymiotował w przedpokoju po pijaku i nie chciał posprzątać przez 2 lata. Też preezydent nic nie zrobi, bo nie jego temat, nie jego przedpokój itd.

Pokaż wszystkie opinie (11)