Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
19 października 2012

Kiedy będzie gotowy wiadukt na Kasztanowej?

Kiedy będzie gotowy wiadukt na Kasztanowej?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Aktualnie trwają prace nad wiaduktem na ulicy Kasztanowej. Mieszkańcy czekają na jego ukończenie już blisko półtora roku, ale za kilka miesięcy będą mogli korzystać z przejazdu.

Już w 2008 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zagroził wyłączeniem wiaduktu drogowego. W lipcu dwa lata później został on wyłączony z eksploatacji ze względu na swój stan techniczny. Warunkiem przywrócenia przejazdu był jego remont, który miała wykonać Jastrzębska Spółka Węglowa. Tamtędy bowiem kiedyś dowożony był węgiel do elektrociepłowni Moszczenica, a sam tor szlakowy należał do KWK Jas-Mos.

Pod koniec roku 2011 zarząd JSW wyraził zgodę na likwidację wiaduktu i odtworzenie odcinka drogi. W lipcu 2012 wyłoniono w przetargu wykonawcę, który rozpoczął już prace i na dzień dzisiejszy wykonał około 60% całości. Ukończenie remontu planowane jest na 27 stycznia 2013 roku. Wtedy też nowy odcinek drogi zostanie przekazany miastu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

JSW: Monitorować efektywność produkcji JSW: Monitorować efektywność produkcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
biały0021.10.2012 0:43

kasztanowa a gdzie to już SWD ?

kefefekefefe20.10.2012 11:17

do gość [19.10.2012 18:50]:
Jak wiadukt może przecinać ciąg komunikacyjny :D

Gość20.10.2012 8:52

A jak ma być napisane ? "tor żlakowy" ?

Gość20.10.2012 8:09

" tor szlakowy" ???? Niech autor tego tekstu podpisze się z imienia i nazwiska !! Analfabetyzm!!!!

Stefan19.10.2012 20:05

Za 10 lat,tak jak boisko na Zofiówce...

Gość19.10.2012 18:50

Mylisz sie. W tym przypadku prezydent miał cos do gadania i mógł to zrobic ale widocznie nie zrobił skoro sie to tak ciągnie. Przeciez wiadukt znajduje się na terenie miasta i przecina ciąg komunikacyjny. Mieszkancy mieli utrudnione poruszanie sie. W tej kwestii mogl cos zrobic ale jak to prezydent woli zwalic wine na JSW albo rząd i byc czystym. Po co sie wysilac i pogadac chociazby z JSW zeby sie z tym pospieszyli...

do Robert19.10.2012 18:45

ale co prezydent może, jeśli JSW sobie leci w kulki? "Pod koniec roku 2011 zarząd JSW wyraził zgodę na likwidację wiaduktu", no i wszystko w temacie, dodaj czas na projekt., przetarg i miej pretensje do JSW, ze są komunistyczną, niereformowalną firmą z opóźnionym sapłonem działania i ze są państwem w państwie i nie współpracują z miastem.
Prezydent nic nie ma do tego. To tak samo jakby jeśli twój stary zwymiotował w przedpokoju po pijaku i nie chciał posprzątać przez 2 lata. Też preezydent nic nie zrobi, bo nie jego temat, nie jego przedpokój itd.

Pokaż wszystkie opinie (11)