Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
22 października 2012

Wystawa z USA pojawiła się w Zespole Szkół nr 6

Wystawa z USA pojawiła się w Zespole Szkół nr 6
fot. ZS nr 6

W Zespole Szkół nr 6 im. Jana III Sobieskiego pojawiła się wystawa "Żydowscy świadkowie polskiego stulecia", która przybyła do Jastrzębia ze Stanów Zjednoczonych.

Wystawa ukazuje polskich Żydów, a także opowiada ich tragiczne losy podczas II wojny światowej. Ekspozycja została przywieziona do naszego miasta na zaproszenie nauczycielki języka polskiego Lidii Różackiej.

- To piękna i wyjątkowa wystawa. Dobrze, że uczniowie mogą się z nią zapoznać w naszej szkole - powiedziała nauczycielka ZS nr 6.

Na otwarciu wystawy pojawił się m.in. prezydent miasta Marian Janecki i jego doradca Franciszek Piksa. W trakcie krótkiej uroczystości wyświetlono film o Teofilii Sillbering, krakowskiej żydówce, która przeżyła okrucieństwa holocaustu.

Wystawa z Jastrzębia pojedzie do Opola, gdzie będzie prezentowana na tamtejszym uniwersytecie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobaczcie co oni zmalowali Zobaczcie co oni zmalowali

Sejm w uchwale uczcił pamięć Henryka Sławika Sejm w uchwale uczcił pamięć Henryka Sławika

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
lila22.10.2012 19:03

Super inicjatywa. Pozdrawiam wszystkich w Sobieskim.