Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
22 października 2012

Tydzień pod znakiem Comeniusa w ZS nr 10

Tydzień pod znakiem Comeniusa w ZS nr 10Zobacz więcej zdjęć
fot. ZS nr 10

Przez ostatni tydzień uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 10 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Jastrzębiu brali udział w spotkaniach z gośćmi międzynarodowego projektu "Comenius - uczenie się przez całe życie".

W ramach projektu "Muzyczny most" (Music Brigdes) do ZS nr 10 przyjechali goście z zagranicy - z Czech, Turcji, Hiszpanii, Węgier i Anglii. Projekt integruje środowiska uczniów i nauczycieli z całej Europy. Celem wizyty było poznanie kultury, w szczególności muzyki, poszczególnych krajów.

Przez pierwsze trzy dni uczestnicy projektu przebywali w Czechach, gdzie odwiedzili partnerską szkołę w Ostrawie. Później przenieśli się do Jastrzębia-Zdroju, gdzie gościli w Zespole Szkół nr 10. Uczniowie i nauczyciele, poza zwiedzaniem Pszczyny, pobliskich gór czy udziale w wieczorku poetyckim, odwiedzili szkołę. Dużym zainteresowaniem nauczycieli cieszyły się prowadzone zajęcia, stosowane w szkole nowatorskie metody terapeutyczne i formy pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. - Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu przez szkołę funduszy europejskich pozyskała ona mnóstwo nowoczesnych pomocy dydaktycznych i wprowadziła na swój grunt nowe metody pracy - powiedział Andrzej Pawłowski, Naczelnik Wydziału Edukacji uczestniczący w spotkaniu z gośćmi.

Efektem końcowym projektu ma być wspólny utwór, zaśpiewany i zagrany przez uczniów i nauczycieli biorących udział w "Muzycznym moście". Podczas kolejnej wizyty w Hiszpanii utwór zostanie zaprezentowany na dużej scenie,  przed międzynarodową publicznością.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębscy uczniowie w Portugalii doskonalili swój angielski Jastrzębscy uczniowie w Portugalii doskonalili swój angielski

"Wesołe strofy" ponownie w kinie Centrum "Wesołe strofy" ponownie w kinie Centrum

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
retsolc23.10.2012 10:22

Publiczne Przedszkole Nr 17 w Jastrzębiu -Zdroju również bierze udział w programie Comenius. Najlepsze przedszkole w Jastrzębiu zaangażowane w wiele różnych ciekawych projektów.