Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
24 października 2012

Są dofinansowania na założenie własnej firmy

Są dofinansowania na założenie własnej firmy

Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju posiada jeszcze środki na rozpoczęcie własnej firmy i refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Dodatkowo można skorzystać z pomocy Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Od 22 do 31 października w PUP trwa nabór wniosków na dofinansowanie założenia działalności gospodarczej. Osoby, które chcą z niego skorzystać nie mogą mieć więcej niż 30 lat. W tym samym terminie można składać wnioski o przyznanie refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.

Osoby, które chcą założyć swój biznes mogą jeszcze skorzystać z pomocy Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W projekcie mogą uczestniczyć osoby bezrobotne w wieku do 25 lat, które mieszkają na terenie Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Żor oraz powiatów rybnickiego, raciborskiego i wodzisławskiego. Można dostać aż 40 tys. złotych dofinansowania oraz comiesięczną pensję w wysokości 1386 złotych. Poznański Inkubator przewidział dofinansowanie dla 44 osób - 24 kobiet i 20 mężczyzn. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wiele ścieżek kariery w Jastrzębiu Wiele ścieżek kariery w Jastrzębiu

Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość25.10.2012 11:49

do m: to jedź do ameryki ;)

...24.10.2012 21:57

a niby dlaczego to ograniczenie wieku? Ktoś kto ma 25 lat właśnie kończy studia. Nie ma doświadczenia życiowego ani pieniędzy. Zapewne prawie każdy z takich przewali dotację i kasę starych. Nie ma zysku, nie ma straty... Ktoś koło czterdziestki już wie choćby tyle, ze kasa to nie wpada znikąd i że warto porządnie sprawę przemyśleć i skalkulować, nie wspominając o tym, ze ma doświadczenie życiowe w wielu dziedzinach duzo większe. Szansa powodzenia zatem teoretycznie większa.

Gość24.10.2012 20:01

Racja do 30 lat by zwiekszyc mogli ale w sumie wiekszosc takich rzeczy jest do 25 albo 26 roku zycia. Jakies znizki itd.

m24.10.2012 19:42

W Ameryce gdy pracodawca zapyta o wiek to może dostać zarzuty za dyskryminację, a u nas nawet jakieś finansowane z podatków i z kasy unijnej podmioty mogą sobie pozwalać na takie rzeczy jak preferowanie osób w wieku takim jak im się ubzdura.. Niby w czym jest gorszy trzydziestolatek od dwudziestoczterolatka n.p.?

remik24.10.2012 19:06

no i lipa ja mam 25 i nie mogę startować... a nasz urząd pracy dotychczas proponował 18 tys chyba jakoś tak a na firmę potrzebowałem około 30.. ograniczenie wiekowe powinno być do 30 roku..

popieram24.10.2012 17:42

Dobrze mówisz @Gościu. Podoba mi sie rozgraniczenie na kobiety i mężczyzny. Będą równe szanse przynajmniej.

do gościa24.10.2012 17:38

i mają oni również doświadczenie... zobaczymy czy będziesz tak ich bronił,jak spieprzą robotę,haha...znamy dobrze takie "firmy"

Pokaż wszystkie opinie (10)