Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
24 października 2012

Policja sprawdzała, czy piesi przestrzegają przepisów

Policja sprawdzała, czy piesi przestrzegają przepisów
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

We wtorek w całym województwie Śląskim prowadzone były działania pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Głównym celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa pieszych.

Policjanci sprawdzali przede wszystkim, czy piesi stosują się do przepisów ruchu. - Odnotowano aż 25 przypadków popełniania przez nich wykroczeń. 23 osoby przechodziły w miejscu do tego niedozwolonym, z kolei 2 nie zastosowały się do sygnalizacji świetlnej. W związku z nieprzestrzeganiem przepisów, 13 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, pozostałe 12 pouczono. Ujawniono także jeden przypadek nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu, za co kierujący został ukarany mandatem karnym - informuje policja.

Statystyki wskazują, że piesi są sprawcami ponad połowy wypadków, do których dochodzi z ich udziałem. Wobec tego, że stanowią oni szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

ZS3: "Kręci mnie bezpieczeństwo" Przestrogi na ferie ZS3: "Kręci mnie bezpieczeństwo" Przestrogi na ferie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
RudofilRudofil24.10.2012 13:31

przez cały dzień w całym jastrzębiu policja wyłapała 25 osób? Wystarczy stanąć przy kioskach na pawilonach żeby w ciągu kilku minut wyłapać kilka osób które bez żadnego skrępowania śśmigają przez pasy na czerwonym. Tak samo z urzędu miasta w stronę przychodni, i chyba najlepsze miejsce do takiej akcji, droga między kaszubska a hawaną. Wspaniałe napisy na chodnikach "Przejście przez jezdnie wzbronione" same pokazują gdzie ta akcja powinna być prowadzona.

"Statystyki wskazują, że piesi są sprawcami ponad połowy wypadków, do których dochodzi z ich udziałem. Wobec tego, że stanowią oni szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego." - powtórzę to co napisałem w wiadomości przed akcją. Piesi zachowują się jak święte krowy i to jest powód dlaczego dochodzi do wypadków z ich udziałem a nie jak zostało tu stwierdzone, że "stanowią oni szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego"