Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
24 października 2012

"Dąbrówka" z certyfikatem Szlaku Kulinarnego

"Dąbrówka" z certyfikatem Szlaku Kulinarnego
fot. materiały prasowe

Restauracja hotelu "Dąbrówka" otrzymała certyfikat Szlaku Kulinarnego "Śląskie Smaki". We wtorek rozdano pierwsze certyfikaty dla restauratorów w naszym województwie.

Żeby otrzymać takie wyróżnienie restauratorzy musieli serwować w swoich lokalach kilka tradycyjnie przyrządzanych regionalnych potraw. We wtorek pierwsze certyfikaty otrzymało 23 restauratorów.

- Warunkiem przystąpienia do Szlaku było przejście ścisłego procesu certyfikacji, obejmującego zarówno kwestie smaku potraw, ich przygotowania, użytych składników, ale także jakość samej restauracji - czystość, czy dbałość o obsługę - informują organizatorzy.

Jednym z lokali, który otrzymał certyfikat była restauracja Hotel Dąbrówka z Jastrzębia-Zdroju. -  Zależy nam na rozreklamowaniu Śląska i jego kulinariów, dlatego też przyłączyliśmy się do projektu - mówi Marta Kodzielnik z Hotelu Dąbrówka.

Szlak Kulinarny "Śląskie Smaki" powstał z inicjatywy Śląskiej Organizacji Turystycznej w celu ochrony i promowania dziedzictwa kulinarnego województwa śląskiego.

- Przygotowanie tradycyjnego dania pochodzącego z województwa śląskiego to nie lada sztuka. Tym bardziej cieszymy się, że powstał szlak restauracji, które znają tajniki tej sztuki i przygotowują potrawy smaczne, które zachwycą nawet najbardziej wymagających smakoszy tej kuchni - powiedział podczas gali wręczenia certyfikatów Mariusz Kleszczewski, Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie otrzymało certyfikat "ekologicznej gminy" Jastrzębie otrzymało certyfikat "ekologicznej gminy"

Pierwsze "zielone" certyfikaty energii dla SEJ Pierwsze "zielone" certyfikaty energii dla SEJ

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
m24.10.2012 19:45

nigdy tam nie jadłem, ale powiem szczerze, ze najlepsze ślaskie żarcie jadłem w obleśnym lokalu w Pszczynie. Obleśny był ze wzgledu na wystrój, ale kucharza mieli genialnego. Ciekawe czy jeszcze tam pracuje?