Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 października 2012

Umowa na budowę II etapu DGP już podpisana

Umowa na budowę II etapu DGP już podpisana
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

24 października podpisano umowę na budowę II etapu Drogi Głównej Południowej. Wykonawca, polsko-czeskie konsorcjum firm M-Silence a.s i Rybnickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A, zrealizuje zamówienie za ponad 122 mln złotych.

- Nie ukrywam, że jest to największe zadanie w historii naszego miasta, które było wykonywane przez samorząd - mówił Marian Janecki przed podpisaniem umowy.

Cała Droga Główna Południowa będzie przebiegać od Pszczyny, przez Pawłowice, Jastrzębie, Wodzisław do Raciborza. Drugi odcinek DGP, który realizuje Jastrzębie-Zdrój ma mieć ponad 5 kilometrów długości i będzie prowadzić od Pochwacia, przez ulicę Długą i Połomską, dotrze na teren kopalni Jas-Mos i dojdzie do ul. Wodzisławskiej w Mszanie. Prace nad tym odcinkiem mają potrwać 17 miesięcy.

Konsorcjum firm, które będzie wykonywać prace zna uwarunkowanie tutejszych terenów, ponieważ nie pierwszy raz będzie wykonywać roboty na Śląsku. Przedstawiciele konsorcjum, będący podczas podpisania umowy, zapewnili że termin 17 miesięcy jest realny i nie powinien się wydłużyć.

- Jesteśmy jedną z największych firm w czeskiej republice. Jesteśmy przygotowani, zmobilizowani, mamy pełne siły na to żebyśmy kontrakt zrealizowali w terminie - powiedział przedstawiciel czeskiego wykonawcy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala

Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
ja27.10.2012 0:08

jakie miasteczko taka obwodnica

Lot25.10.2012 17:16

Niech już przygotuje aneks do tej umowy przesówając termin realizacji na początek na 1 rok żeby nie mósiał szybko wracać z wycieczek i zwoływać sesji dodatkowej

Ptyś25.10.2012 17:11

Widać że Janecki wrócił z wojaży za naszą kasę po dobrym tygodniu , opalony ,przygotował się na konferencje ,czy aby wie copodpisał....?

Jastrzebianin25.10.2012 14:29

odliczamy od dzis 17 miesiecy,czyli kwiecien 2014.

Jacek25.10.2012 11:19

Hurra!

Gość25.10.2012 8:46

O!Wystarczył list od posła i coś ruszyło w sprawie DGP.A może kolejny list sprawi że znajdzie się poważny inwestor w naszym mieście.Panie pośle próbować...!!

przemkoprzemko25.10.2012 8:27

No to panowie do dzieła!