Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
25 października 2012

Jastrzębski urząd jednym z najbardziej przejrzystych

Jastrzębski urząd jednym z najbardziej przejrzystych
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Stowarzyszenie "Bona Fides" przeprowadziło monitoring w 167 urzędach z województwa śląskiego, w tym w jastrzębskim. Okazało się, że nasz UM radzi sobie całkiem dobrze z petentami.

Monitoring miał za zadanie sprawdzić czy informacje publiczne są łatwo dostępne dla petentów. Badanie było pierwszym etapem projektu "Przyjazny Urząd". Udział w nim wzięło 167 miejscowości. Stowarzyszenie opracowało wyniki monitoringu m.in. na podstawie udzielania informacji na wniosek pisemny, elektroniczny i telefoniczny.

- Posługując się metodą "tajemniczego klienta", sprawdzono, jak jednostki wywiązują się z obowiązku udzielania informacji publicznych na wniosek pisemny, elektroniczny oraz telefonicznie - informuje stowarzyszenie przeprowadzające badanie.

"Bona Fides" opublikowało raport z którego wynika, że urzędnicy nie zawsze chcą się dzielić informacjami. Jastrzębski Urząd Miasta wypadł jednak bardzo dobrze na tle innych - uzyskał 30 na 40 możliwych punktów i znalazł się na 1 miejscu ex aequo z Pszczyną i Rybnikiem.

- Jastrzębscy urzędnicy zostali wyróżnieni głównie za udzielenie rzetelnej i szybkiej odpowiedzi na zadane pytanie, a także za fachową pomoc w kwestii wyszukania stosownej uchwały na stronie BIP - informuje jastrzębski Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum

Magistrat chce kupić  budynek dla PUP Magistrat chce kupić budynek dla PUP

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
zły27.10.2012 7:11

Pracę w UM oceniam bardzo dobrze. Miła i fachowa obsługa. w tym przypadku 6

RudofilRudofil26.10.2012 8:37

@Jas zgodnie z ustawa o dostępie do informacji publicznej, masz pełne prawo zadać takie pytanie (najlepiej pisemnie do kancelarii UM) a urząd ma obowiązek do 2 tygodni odpowiedzieć Ci na to. UUwierz działa w 100 %, ja w czerwcu poprosiłem o rozliczenie działalności rad osiedli za 2011 rok dostałem w tydzień. Wiec do dzieła zobaczymy czy coś zrobisz czy jesteś tylko leniwym krzykaczem.

BTW dziwie się że jastrzębskie media nie korzystają z takiej możliwości, właśnie do sprawdzania takich rzeczy

Do CBA26.10.2012 8:30

Tarasiewicza to juz nawet CBA ma pełną d...e.Dziesiatki spraw zbadanych i dalej nic nie wykryło nawet CBA.Za co ten radny pobiera diety ? Za szkalowanie i zastraszanie ludzi.A ciemnota mu przyklaskuje.

Syn Alek26.10.2012 0:08

Złodziejswo jest na całym świecie. Nie tylko u nas. Rządzący rzerują na prywityźmie ludzkim i niewiedzy ludzi. W ytarczy włązyć Randkę w ciemno i naród zadowolony. A PIS w dalszm ciągu KRZYRZ. A PO podszywa się pod krzyż.

Jas25.10.2012 22:06

A gdzie znajdę ile naszej kasy wyjeżdził Janecki ze świtą i radnymi, Ile zgarneli za diety wyjazdowe za granice

CBA25.10.2012 22:02

Dla mnie przejrzystość się pojawi dopiero po kontroli CBA Janusz T. Juz nad tym pracuje.troche cierpliwości

OOO czy aby25.10.2012 21:55

Ale swoje oświadczenia majątkowe ukryli bardzo bardzo głeboko.o,o,o,---co mają do ukrycia o.o.o. Spróbujcie znaleźć ?

Pokaż wszystkie opinie (10)