Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 października 2012

Jastrzębski urząd jednym z najbardziej przejrzystych

Jastrzębski urząd jednym z najbardziej przejrzystych
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Stowarzyszenie "Bona Fides" przeprowadziło monitoring w 167 urzędach z województwa śląskiego, w tym w jastrzębskim. Okazało się, że nasz UM radzi sobie całkiem dobrze z petentami.

Monitoring miał za zadanie sprawdzić czy informacje publiczne są łatwo dostępne dla petentów. Badanie było pierwszym etapem projektu "Przyjazny Urząd". Udział w nim wzięło 167 miejscowości. Stowarzyszenie opracowało wyniki monitoringu m.in. na podstawie udzielania informacji na wniosek pisemny, elektroniczny i telefoniczny.

- Posługując się metodą "tajemniczego klienta", sprawdzono, jak jednostki wywiązują się z obowiązku udzielania informacji publicznych na wniosek pisemny, elektroniczny oraz telefonicznie - informuje stowarzyszenie przeprowadzające badanie.

"Bona Fides" opublikowało raport z którego wynika, że urzędnicy nie zawsze chcą się dzielić informacjami. Jastrzębski Urząd Miasta wypadł jednak bardzo dobrze na tle innych - uzyskał 30 na 40 możliwych punktów i znalazł się na 1 miejscu ex aequo z Pszczyną i Rybnikiem.

- Jastrzębscy urzędnicy zostali wyróżnieni głównie za udzielenie rzetelnej i szybkiej odpowiedzi na zadane pytanie, a także za fachową pomoc w kwestii wyszukania stosownej uchwały na stronie BIP - informuje jastrzębski Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Magistrat rozdaje kalendarze Magistrat rozdaje kalendarze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
zły27.10.2012 7:11

Pracę w UM oceniam bardzo dobrze. Miła i fachowa obsługa. w tym przypadku 6

RudofilRudofil26.10.2012 8:37

@Jas zgodnie z ustawa o dostępie do informacji publicznej, masz pełne prawo zadać takie pytanie (najlepiej pisemnie do kancelarii UM) a urząd ma obowiązek do 2 tygodni odpowiedzieć Ci na to. UUwierz działa w 100 %, ja w czerwcu poprosiłem o rozliczenie działalności rad osiedli za 2011 rok dostałem w tydzień. Wiec do dzieła zobaczymy czy coś zrobisz czy jesteś tylko leniwym krzykaczem.

BTW dziwie się że jastrzębskie media nie korzystają z takiej możliwości, właśnie do sprawdzania takich rzeczy

Do CBA26.10.2012 8:30

Tarasiewicza to juz nawet CBA ma pełną d...e.Dziesiatki spraw zbadanych i dalej nic nie wykryło nawet CBA.Za co ten radny pobiera diety ? Za szkalowanie i zastraszanie ludzi.A ciemnota mu przyklaskuje.

Syn Alek26.10.2012 0:08

Złodziejswo jest na całym świecie. Nie tylko u nas. Rządzący rzerują na prywityźmie ludzkim i niewiedzy ludzi. W ytarczy włązyć Randkę w ciemno i naród zadowolony. A PIS w dalszm ciągu KRZYRZ. A PO podszywa się pod krzyż.

Jas25.10.2012 22:06

A gdzie znajdę ile naszej kasy wyjeżdził Janecki ze świtą i radnymi, Ile zgarneli za diety wyjazdowe za granice

CBA25.10.2012 22:02

Dla mnie przejrzystość się pojawi dopiero po kontroli CBA Janusz T. Juz nad tym pracuje.troche cierpliwości

OOO czy aby25.10.2012 21:55

Ale swoje oświadczenia majątkowe ukryli bardzo bardzo głeboko.o,o,o,---co mają do ukrycia o.o.o. Spróbujcie znaleźć ?

Pokaż wszystkie opinie (10)