Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 października 2012

Niepełnosprawni zmagali się na torze przeszkód

Niepełnosprawni zmagali się na torze przeszkód
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W piątek 26 października na hali Omega w Jastrzębiu-Zdroju odbył się XI Dzień Treningowy Olimpiad Specjalnych. Niepełnosprawni uczestnicy zmagali się na specjalnie przygotowanym torze przeszkód.

W zawodach wzięło udział 17 sekcji sportowych z całego województwa - łącznie około 100 zawodników. Musieli oni przebrnąć przez stacje, zbierając przy tym punkty. Zaliczenie wszystkich konkurencji oznaczało zwycięstwo.

- Każdy z zawodników MATP Olimpiad Specjalnych jest zwycięzcą i otrzymuje medal. Udział w tego typu zawodach dla najbardziej poszkodowanych osób niepełnosprawnych jest jedyną szansą dla nich na współzawodnictwo, ponieważ nie są w stanie konkurować z innymi, bardziej sprawnymi sportowcami - powiedzieli organizatorzy.

Organizatorami imprezy był Zespół Szkół Specjalnych nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera oraz Sekcja "Iniemamocni" Olimpiad Specjalnych, która działa przy szkole.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych

Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Robert28.10.2012 15:16

jak zwykle miasto o tym nie wiedziało....