Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
29 października 2012

Chcieli zmiany trasy autobusu. Teraz są problemy

Chcieli zmiany trasy autobusu. Teraz są problemy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Radni chcieli, aby utworzono linię łączącą osiedle Przyjaźń ze Szpitalem Wojewódzkim. Zamiast tworzyć nową linię, zmieniono trasę autobusu 123. Teraz niezadowoleni są mieszkańcy Małopolskiej i Beskidzkiej.

Zmiana trasy autobusu 123 ucieszyła na pewno mieszkańców osiedla Przyjaźń. Teraz będą mogli dojechać do Szpitala Wojewódzkiego bez przesiadek.

Jednak według radnego Janusza Tarasiewicz, który złożył w tej sprawie interpelację, mieszkańcy Beskidzkiej, Małopolskiej oraz Osiedla "Tuwima" zostali odcięci od połączenia z Urzędem Skarbowym, Sądem Rejonowym, a uczniowie ze szkołami: ZS nr 5, ZSZ i ZSS nr 9. To dlatego, że autobus nie jeździ już ulicą 11 listopada lecz aleją Jana Pawła.

- Miasto nasze nie dysponuje możliwością zapewnienia mieszkańcom bezpośrednich połączeń z wszystkimi ważnymi obiektami i instytucjami - informuje Urząd Miasta.

Zmiana trasy linii 123 wynikała z chęci skomunikowania mieszkańców osiedla Przyjaźń ze Szpitalem Wojewódzkim. - Mając na uwadze, że do szpitala i przychodni przyszpitalnych dojeżdżają głównie ludzie chorzy, niepełnosprawni i starsi, zdecydowałem się dać pierwszeństwo tej grupie pasażerów - napisał w odpowiedzi Grzegorz Dulemba, Sekretarz Miasta.

Dodatkowo na przystanku przy ul. Cieszyńskiej zniszczono wiatę. Jako, że było to wynikiem wypadku drogowego, miasto zwróciło się do ubezpieczyciela o pokrycie kosztów postawienia nowej wiaty przystankowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
oolek15oolek1530.10.2012 22:40

@milczący: Co do wiaty to kto ma ponieść karę? Po prostu "miasto zwróciło się do ubezpieczyciela". Brak wiaty to nic w porównaniu z poziomem KM organizowanej przez MZK. Dyskusje nic nie pomogą dopóki osoby odpowiedzialne KM myślą takimi kategoriami jak myślą (w MZK i UM). Nie zmienia to faktu że sprawa przesiadek (na biletach jednorazowych) jest ważna - ważniejsza od jakiejś wiaty.

milczący30.10.2012 20:41

Karę za zniszczenie wiaty na cieszyńskiej należy przyjąć z pokorą, a nie dyskutować jak lepiej, przesiadać się, czy dochodzić.

oolek15oolek1530.10.2012 10:47

Tworzenie linii "zewsząd dowsząd" mija się z celem. Lepiej wprowadzić przesiadki na biletach jednorazowych i stworzyć jakieś skomunikowania, uciąć dublujące się odcinki linii. Ale skoro MZK nie chce to jest jak jest - stada są, możliwości dostania się na jednym bilecie z jednego końca miasta nie ma.

białyOO29.10.2012 22:36

2 linie jada o tym samy czasie w te same miejsce z tym że jedna na patologie jak byście na to nie popatrzeli z lini 123 która zatrzymywała się na 11 listopada też mieli sto metrow do szpitala . Taka sama droga była ale nie ojj nie nie nie poddamy się.

Kopek29.10.2012 22:36

Proponuje pozostawić 123 w takiej postaci , tak aby os. Przyjaźń miało możliwość dojazdu do szpitala , a zmienić linię 124 , w taki sposób , aby jechała , nie przez szpital , ale przez 11 listopada na zatoczkę w Zdroju.
Mieszkańcy okolic Przyjaźni będą mieli dostęp do szpitala , a okolic Małopolskiej , zarówno do szpitala , jak i do ulicy 11 listopada

Pick Ap29.10.2012 22:19

Z ZSZ z 11 Listopada owszem - jest blisko, ale z Urzędu Skarbowego czy z Sądu? Cóż, pewnie znajdą się i takie głosy - można skasować DWA bilety z przesiadką... Ale czy to rozsądne?

uczen29.10.2012 22:01

No dobra do szkoly na 11 listopada tak ale jak ktos w do ZS 5 chodzi? To sporo dalej...

Pokaż wszystkie opinie (22)