Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
30 października 2012

Pieniądze są, sprzęt jest. Miasto czeka na zimę

Pieniądze są, sprzęt jest. Miasto czeka na zimęZdjęcie z zimy 2011
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W tym roku zima przyszła wyjątkowo wcześnie. Postanowilismy sprawdzić, czy miasto jest przygotowane na obfite opady śniegu. Na papierze wszystko wygląda dobrze, czy w praktyce służby porządkowe wywiążą się ze swoich zadań?

Za utrzymanie przejezdności dróg i czystości chodników w czasie zimy odpowiedzialne się firmy wyłonione w drodze przetargu na trzy lata. - Miasto podzielone jest na 16 kwartałów, które obsługuje 10 firm - informuje Urząd Miasta.

Dysponują one osiemnastoma solarko-piaskarkami i sześćdziesięcioma pojazdami z pługami i rozrzutnikami. A do odśnieżania chodników służby mogą wykorzystać dodatkowe 40 mniejszych pojazdów. Pracę firm odśnieżających kontroluje straż miejska oraz odpowiedni wydział Urzędu Miasta.

Jak informuje UM na każdy miesiąc zimowy miasto zabezpiecza w swoim budżecie około 1 200 000 zł. Poprzedniej zimy miasto wydało prawie 2,5 mln złotych na utrzymanie ulic i chodników: w grudniu - ponad 580 tys. zł, w styczniu ponad 670 tys. zł, w lutym ponad 617 tys. zł, w marcu ponad 606 tys. zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone

I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość01.11.2012 18:54

do zimy miasto przygotowane ,a na oblodzonych zakrętach kolizje

kalambur01.11.2012 17:57

spluną kilkoma kupkami piasku

białyOO31.10.2012 21:41

Zima zaskoczyła Donalda T. Pióra letnie a tu zima....

Na pewno nie Janecki31.10.2012 9:56

Nie piszcie głupot że zima zaskoczyła drogowców bo to nie prawda, prędzej "was" zaskoczyła bo co 3 kierowca jechał maks. 30 km/h. To że wy jedziecie 5 minut przez miasto i uciekacie pod swój przyblokowy parking, nie znaczy że na drodze powinniście zauważyć pług, wystarczyło pojeździć trochę po Jastrzębiu i odrazu byście zobaczyli że jeździło ich parę, i w miarę szybko poradzili sobie z tym jesiennym śnieżkiem.

Ja30.10.2012 20:09

lubiacy zimę nie pie... jest jesień

LUBIĄCY Zimę30.10.2012 16:48

Ludziska niech w końcu nikt TUTAJ nie narzeka że go coś zaskoczyło. Przecież jest ZIMA, a jak się WAM nie podoba to siedźcie w DOMU, nikt wam nie każe wychodzić jak ŚLISKO. Pozdrawiam PA

mistrz kierownicy30.10.2012 11:09

Zaskoczyc mnie nie zaskoczyła bo trąbili o tym w pogodzie ze bedzie padało. Widziałem natomiast jak niektórzy jeździli 30km/h na letnich bo chyba ich to zaskoczyło :D

Pokaż wszystkie opinie (9)