Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
31 października 2012

Będzie dwudniowy strajk w kopalniach JSW

Będzie dwudniowy strajk w kopalniach JSW
fot. Tomasz Zalewski / jastrzebieonline.pl

Związkowcy z JSW zapowiedzieli przeprowadzenie kolejnego, tym razem dwudniowego, strajku. Termin jest jeszcze nieznany, ale prawdopodobnie będzie to pierwsza połowa listopada.

- Reakcji po strajku dobowym nie było, stąd decyzja o proteście dwudobowym. Jeśli ta forma również nie przyniesie rezultatów, zastanowimy się nad ostatecznym rozwiązaniem, jakim będzie strajk bezterminowy, do skutku - mówi Roman Brudziński, wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność w JSW.

Poprzedni strajk odbył się 19 października. Wtedy wszystkie kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej stanęły na dobę.

Spór toczy się o wzrost wynagrodzeń oraz niekorzystne umowy o pracę. Jak podkreślają związkowcy, głównym powodem przyszłego protestu jest łamanie prawa pracy w nowych umowach. - Nie możemy sobie pozwolić na notoryczne łamanie prawa pracy, tutaj jest istota sporu i z rozwiązania tego problemu nie zrezygnujemy - mówi Roman Brudziński.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (69)
Duhaj05.11.2012 12:04

Tylko strajk!A póżniej upadłość kopalń i największe bezrobocie w regionie...

hawk04.11.2012 11:11

tylko strajk, albo zwolnienie Zagórowskiego ze stanowiska

Gość04.11.2012 7:39

Serdecznie witamy górników wśród bezrobotnych.

Hajr04.11.2012 4:14

Nawet nie macie pojęcia jeden z drugim jakie są straty za jeden dzień postoju na kopalniach,no ale co was to obchodzi no nie?..

oko03.11.2012 22:27

Bardzo dobrze, że chcą strajkować! Tu nie chodzi o podwyżki, a o nowe umowy dla młodych! Kto dostał teraz pracę, zarabia znacznie mniej od swoich starszych kolegów, nie ma barbórki, itp. A wam wszystkim będą wszechobecny kryzys,a prawda jest taka, że ten cały "kryzys" dotyczy tylko nas, najuboższych.Ludzie otwórzcie oczy i spójrzcie na tą wciskaną nam zewsząd głupotę...

ed03.11.2012 14:25

te lebry ciągle tylko o wolnym

Łukasz03.11.2012 13:55

teraz to się brzytwy chwytasz, tak wam to wadzi, jesteście aż żałośni, może przyszła wdowa górnika też gdzieś pracowała i odkładała składki.
Dlaczego czepiacie się tylko górników. ludzi których zapracowują na swoją emeryturę, czemu się nie uczepicie posłów i kleru który bierze emeryturę za nic zróbcie najpierw może tam porządek.
Tacy wszyscy mądrzy nagle sie porobili a żaden nigdy na dole pewno nie był, zjedź i zobacz jak tam łatwo jak np ściana fedruje, a nie słuchajcie opowiadań 5/10 i wyobrażacie se potem nie wiadomo co.
do "Do górników" zorientuj się najpierw ile górnikowi płacą za dzień strajku a ile za chorobowe, wtedy dopiero zacznij pisać bo jak na razie to ci dobrze nie wychodzi.

Pokaż wszystkie opinie (69)