Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
31 października 2012

Radni PO zaniepokojeni opóźnieniami inwestycji

Radni PO zaniepokojeni opóźnieniami inwestycji
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Radni jastrzębskiej Platformy Obywatelskiej są niezadowoleni z powodu przesuwania zaplanowanych na ten rok inwestycji. Swoje opinie na ten temat wyrazili na konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek. 

- Przesuwanie z roku na rok inwestycji, w jakiś sposób może wpłynąć na ich kwotę - mówiła Alina Chojecka podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Zadania jakie znalazły się w budżecie na rok 2012 to m.in. modernizacja targowiska na Arki Bożka, modernizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego czy remont łazienek w Parku Zdrojowym nie będą zrealizowane w tym roku - zostały przeniesione na 2013 rok.

- Około 50% takich zadań zaplanowanych na ten rok zostało przesunięte o rok albo dwa lata. Jestem ciekaw czy zostaną zrealizowane - mówił Roman Foksowicz.

Radni Platformy Obywatelskiej poruszyli również temat działek, których sprzedaż według radnych nie idzie miastu dobrze. - Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy przygotować atrakcyjne działki i żeby mieszkańcy mogli się tutaj budować, czy będą szukali tych terenów poza naszym miastem - mówiła Alina Chojecka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł

Będa nowe inwestycje miejskie Będa nowe inwestycje miejskie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
cukero02.11.2012 0:32

A co mnie szczebel interesuje. Jaki kraj szeroki i długi - gdzie peło, tam same długi. Ot w takiej Warszawie tempo budowy dróg spadło dwukrotnie przy dwukrotnym wzroście ceny... o metrze nawet już nie piszę.

Strategia wyborcza opiera się na tym, że Donald nie jest Jarosławem. Identycznie było z wyborami samorządowymi - Alina Chojecka przekonywała wyborców, że nie jest mężczyzną.

Ba! Plandeka jest w stanie przekonać lemingi, że słońce wschodzi na zachodzie... Wielu odczytało "konkurs na najbrzydsze miejsce w Jastrzębiu" jako sukces, choć był oczywistą kompromitacją.

Roksana01.11.2012 20:26

A gdzie Tarasiewicz? Nie dopuszczacie go do mediów?

hej01.11.2012 18:35

PO na szczeblu samorządowym, przykładowo Warszawa dowodzona przez PO:
"Dług stolicy szacuje się na 5,836 mld zł, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca daje 3390 zł. "
W Jastrzębiu oczywiscie byłoby lepiej, bo tu jest inna PO, ta lepsza, hehe.

kombiner01.11.2012 17:41

Do <profesorek> czy po za obrażeniem forumowiczów potrafisz coś więcej wątpię i pozostawię to bez komentarza. A co do państwa z PO niech pochwalą się jak w Wodzisławiu ich prezydent i rada miasta nabrała kredytów które wynoszą 85% budżetu miasta więc wole żeby nasi radni inwestowali ostrożnie za swoje a nie bankowe lub wypuszczali obligacje miejskie a potem podwyższali podatki lub wymyślali jakieś nowe jak np. podatek od deszczu.

profesorek01.11.2012 17:24

I co? I znowu mam rację. Jak widzisz u góry jest wyraźnie napisane ze chodzi o inwestycje ktore mają miejsce w JASTRZEBIU, a ty tutaj z jakimś stadionem sląskim wyjeżdżasz... Poza tym, taka druza rzecz, czy ty będziesz grał na stadionie śląskim czy stadionie narodowym? Czy moze jednak będziesz chodził o chodniku w swoim mieści za który odpowiada prezydent i radni? Zastanów sie co powinno być priorytetem.

hej01.11.2012 16:50

PO na wszystkich szczeblach daje zazwyczaj ciała, Stadion Śląski jest budowany przez Sejmik Wojewódzki dowodzony przez PO i co?

profesorek01.11.2012 15:27

Boże, brak słów na was. Temat jest o lokalnych inwestycjach a co druga osoba wyskakuje z tematem polityki ogólnokrajowej. Tak to jest właśnie jest! Bezmózgowce piszą swoje bo wiedzą lepiej ze wszystko jest przez rząd. A tu chodzi o inwestycje które prowadzi miasto. Kto w mieście rzadzi? Bo na pewno nie PO. Zwalacie winę na stronę która nie jest temu winna, a że się naczytaliście bezmózgowce ze wszystko to złe to przez rząd to i tutaj takie zdania wysuwacie. Nie wiecie kompletnie z czym to się je a wypowiadacie się jakbyście byli najmądrzejsi... Radni tutaj narzekają na to ze w mieście ślimacza sie inwestycje. Powiedzcie mi jeszcze ze to to nie prawda. Oczywiscie ze to wina PO... przecież prezydentem miasta jest Donlad Tusk i ma większość w radzie miasta. Żal mi was ze jestescie tak ograniczeni. Nie potraficie się nawet odnieść do tematu tylko zwalacie na politykę rządu. Tak to jest jak ktoś nie ma argumentów tylko chce wzniecić burdę i tą słynną wojnę polsko-polską.

Pokaż wszystkie opinie (21)