Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
5 listopada 2012

Będzie można pojechać autostradą do Czech

Będzie można pojechać autostradą do Czech
Zdjęcie archiwalne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jeszcze w tym roku będzie można pojechać autostradą A1 do Czech - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Niestety, most w Mszanie będzie gotowy dopiero w drugiej połowie 2013 roku.

Prawie wszystkie obiekty oraz sama autostrada są już gotowe. Jedynym problemem jest most w Mszanie, którego konstrukcja ma być wzmocniona. Dlatego podjęto decyzję o stworzeniu objazdu. Miałby być prowadzony drogami wojewódzkimi, ale tylko dla pojazdów do 3,5 tony.

Jeszcze do niedawna nie planowało się utworzenia objazdu. Decyzję podjęto m.in. dzięki działaniom Czechów, którzy po swojej stronie mają skończoną autostradę D1.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drużyna biegowa "Kobiety na 5+" najliczniejsza na "Jastrzębskiej 10" Drużyna biegowa "Kobiety na 5+" najliczniejsza na "Jastrzębskiej 10"

42-letni jastrzębianin poniósł śmierć w wypadku na A1 42-letni jastrzębianin poniósł śmierć w wypadku na A1

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość06.11.2012 15:29

eeeeee... fajnie, będzie można do Ostravy do pracy dojeżdżać:D

Gość06.11.2012 12:27

Może nowy prezydent by coś zrobił z koleją bo staremu pewnie unijne pieniądze smierdzą na tego typu inwestycje.

mk06.11.2012 11:12

ja jeździłem pociągiem do Katowic, codziennie, dawno temu, koszmarem było przejechanie odcinka z Jastrzębia do Pawłowic, szkody górnicze były tak ogromne, że pociag jechał chyba z 15 km/h, można było zwariować. Niewiele lepiej było pomiędzy Pawłowicami a Żorami. Potem już ok.
Ale, mimo, że dłużej się jechało, to i tak lepiej niż w tych busach - można było nogi wyciągnąć, wygodnie się siedziało, można było kimać, wysisiać się w kibelku, pooglądać ładne dziewczyny które siedziały w przedziale, lepsze widoki za oknem - bociany na polach, lisy, sarny biegały, zero tych obleśnych reklam, których pełno przy drogach.
Zamiast zmodernizować linię to oczywiście zlikwidowano, bo tak najłatwiej, i tak się postępuje do dziś w tym państwie, a kasa unijna na remonty torowisk leży NIEWYKORZYSTANA.

Zocha06.11.2012 7:22

a jak byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli dojechać do Katowic komunikacją "zabezpieczoną" przez nasze miasto. A tak tylko prywatna linia ...małe busiki napchane ludźmi do granic wytrzymałości. Bez żadnej konkurencyjnej linii Jastrzębie-Katowice. A może tak pociągiem do Katowic ? Nie każdy jastrzębianin musi mieć samochód osobowy

Gość06.11.2012 6:24

do Holandii też można pojechać autrostrdą:D

do o05.11.2012 15:04

Można byłoby to jeszcze prosciej zrobić - po prostu miejski zamiast do stacji w Zebrzydowicach, z której już prawie nic nie jeździ, to do stacji w Petrovicach, z której są pociągi do Ostrawy. No, ale to też wiadomo, nierealne w Jastrzębiu.

do o05.11.2012 13:14

nie ma się co cieszyć z ta Ostrawą - w Czechach winietki, u nas za jikiś czas bramki, będzie to kosztowna wycieczka... Już lepiej byłoby miejski do Zebów i stamtąd pociąg, z Petrowic są co godzinę, jakby tak skomunikować, to za kilkanaście złotych tymi pociągami można przejechać tam i spowrotem, gdzieś tak za 20-kilka zł z miejskim włącznie, w Czechach pociągi są cholernie tanie. No, tylko, ze to marzenie ściętej głowy...

Pokaż wszystkie opinie (11)