Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
5 listopada 2012

Szpital otrzyma nową aparaturę medyczną

Szpital otrzyma nową aparaturę medyczną
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 otrzyma nowy sprzęt. Na oddział neonatologiczny trafią trzy kardiomonitory, a oddział gastrologiczno-wewnętrzny otrzyma videokolonoskop. Zakup finansowany jest przez Urząd Miasta. Urządzenia trafią do szpitala 7 listopada.

Kardiomonitory neonatologiczne to wysokiej klasy urządzenia, które służą do monitorowania parametrów fizjologicznych noworodków. Mogą być również wykorzystywane w czasie transportu dziecka do innej placówki leczniczej. Koszt zakupu to prawie 34 tysiące złotych.

Videokolonoskop trafi na oddział gastrologiczno-wewnętrzny. To urządzenie do przeprowadzania badań diagnostycznych dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Koszt urządzenia to ponad 86 tysięcy złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na operację będzie można zapisać się przez Internet Na operację będzie można zapisać się przez Internet

Zapisz się na bezpłatne badania Zapisz się na bezpłatne badania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
mario06.11.2012 11:24

na tym sprzęcie będą lekarze działać w ramach prywatnych praktyk, już tak jest od dawna, ma taki klinikę prywatną, ale nie ma sprzętu, więc korzysta sobie ze szpitalnego, stojacego odłogiem (bo kasa z NFZ dla szpitala się skończyła, to sprzęt nieużywany) i bierze za to kasę od pacjenta. Wiadomo - człowiek chory nie chce czekać rok czy pół roku na badanie refundowane, zapłaci w prywatnej klinice i na państwowym sprzęcie mu ta klinika badanie zrobi.
Płacicie zatem wielokrotnie, riebiata, jako podatnicy fundujecie sprzęt, jako pracujący odprtowadzacie skłądkę zdrowotnę, a jako chorzy wykładacie gotówkę za badania..
A jeszzcze niektórzy wysyłają dzieciaki, zeby biegały z puszkami i zbierały kasę dla Owsiaka i na sprzęt dla szpitali...

białyOO05.11.2012 20:24

Teraz sprywatyzować szpital i oddac sprzęt komuś innemu