Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 listopada 2012

Szpital otrzyma nową aparaturę medyczną

Szpital otrzyma nową aparaturę medyczną
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 otrzyma nowy sprzęt. Na oddział neonatologiczny trafią trzy kardiomonitory, a oddział gastrologiczno-wewnętrzny otrzyma videokolonoskop. Zakup finansowany jest przez Urząd Miasta. Urządzenia trafią do szpitala 7 listopada.

Kardiomonitory neonatologiczne to wysokiej klasy urządzenia, które służą do monitorowania parametrów fizjologicznych noworodków. Mogą być również wykorzystywane w czasie transportu dziecka do innej placówki leczniczej. Koszt zakupu to prawie 34 tysiące złotych.

Videokolonoskop trafi na oddział gastrologiczno-wewnętrzny. To urządzenie do przeprowadzania badań diagnostycznych dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Koszt urządzenia to ponad 86 tysięcy złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
mario06.11.2012 11:24

na tym sprzęcie będą lekarze działać w ramach prywatnych praktyk, już tak jest od dawna, ma taki klinikę prywatną, ale nie ma sprzętu, więc korzysta sobie ze szpitalnego, stojacego odłogiem (bo kasa z NFZ dla szpitala się skończyła, to sprzęt nieużywany) i bierze za to kasę od pacjenta. Wiadomo - człowiek chory nie chce czekać rok czy pół roku na badanie refundowane, zapłaci w prywatnej klinice i na państwowym sprzęcie mu ta klinika badanie zrobi.
Płacicie zatem wielokrotnie, riebiata, jako podatnicy fundujecie sprzęt, jako pracujący odprtowadzacie skłądkę zdrowotnę, a jako chorzy wykładacie gotówkę za badania..
A jeszzcze niektórzy wysyłają dzieciaki, zeby biegały z puszkami i zbierały kasę dla Owsiaka i na sprzęt dla szpitali...

białyOO05.11.2012 20:24

Teraz sprywatyzować szpital i oddac sprzęt komuś innemu