Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 listopada 2012

Akcja "Znicz 2012": 3 kolizje, 1 nietrzeźwy kierowca

Akcja "Znicz 2012": 3 kolizje, 1 nietrzeźwy kierowca
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W niedzielę zakończyła się ogólnopolska akcja policji "ZNICZ 2012". Przez pięć dni policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na drogach. Na terenie Jastrzębia-Zdroju akcja przebiegała dość spokojnie.

Działania prowadzone były od środy do niedzieli. Policjanci kierowali ruchem, a także patrolowali rejony cmentarzy oraz parkingi. Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich czuwało w sumie 177 jastrzębskich policjantów oraz 30 funkcjonariuszy straży miejskiej.

- W ciągu pięciu dni doszło do pięciu niegroźnych kolizji, w których na szczęście nie ucierpiała żadna osoba. Poza tym stróże prawa zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami - informuje jastrzębska komenda.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w sobotę na ulicy Cieszyńskiej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 48-letni kierujący samochodem marki Volkswagen Polo miał w organizmie blisko promil alkoholu.

- Ponadto, jastrzębianin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Taksówkarz06.11.2012 9:06

Marku gdybym tak nagminnie łamał przepisy jak piszesz to już dawno odebrano by mi "papiery" gdyż wyczerpały by mi sie punkty karne a ponowny egzamin też kosztuje zdrowia i pieniędzy.A z policja dobrze żyje bo staram się nie łamać właśnie przepisów.

Marek06.11.2012 8:13

Taksówkarz może być zadowolony z działań policji, bo wiadomo, że taxi nagminnie łamie przepisy i dobrze żyje z policją.

Taksówkarz05.11.2012 12:55

Andrzeju nie bądż aż tak złośliwy wobec policjantów którzy według mnie działali dość sprawnie w czasie tegorocznej akcji " Znicz "i rozważania na temat chodników,nie włączonych świateł czy rozmów między panami nie były aż tak istotne w tym szczególnym dniu.

Andrzej05.11.2012 11:56

Jaka akcja "Znicz 2012"? Samochody spokojnie , obok stojących policjantów wjeżdżały pod cmentarz od strony ul. Podhalańskiej , pomimo znaku "Zakaz ruchu". Policjanci nie reagowali nawet jeżeli tuż przed nimi , przed przejściem dla pieszych zatrzymywał się samochód bez włączonych świateł. Najczęstszy widok to policjant zajęty rozmową z kolegami lub znajomymi. Na Wielkopolskiej samochody spokojnie parkowały na całej szerokości chodników i na przejściach dla pieszych, pomimo przejeżdżających patroli, które tradycyjnie nic nie widziały. Jesteśmy już jednak przyzwyczajeni, ze policja nic nie widzi i nic nie słyszy.