Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
Michał Woś
7 listopada 2012

Zawalił się budynek. Na szczęście to tylko ćwiczenia

Zawalił się budynek. Na szczęście to tylko ćwiczeniaZobacz więcej zdjęć
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Od 7 do 9 listopada na terenie byłej kopalni „Moszczenica” i elektrociepłowni prowadzone są międzywojewódzkie ćwiczenia z zakresu ratownictwa specjalistycznego. Strażacy walczą ze skutkami zawalenia się budynków.

O godzinie 8.30 do Straży Pożarnej przyszło zgłoszenie o tąpnięciu w Jastrzębiu-Zdroju. Uszkodzony został budynek elektrociepłowni i komin na terenie przy byłej kopalni "Moszczenica". Nie ma pełnej informacji o poszkodowanych, mogą byc osoby ranne. O 11.30 przyszło kolejne zgłoszenie o uszkodzeniu budynku mieszkalnego w Jastrzębiu, w wyniku czego parter budynku zrobił się pierwszą kondygnacją podziemną czyli piwnicą (podobna sytuacja miała miejsce w Gdańsku w latach 90-tych). Strażacy prowadzą rozpoznanie terenu, gdzie miało miejce zdarzenie.

Tak w skrócie można opisać ćwiczenia Straży Pożarnej z Jastrzębia i innych miast województwa śląskiego, małopolskiego i łódzkiego na terenie byłej kopalni "Moszczenica" i elektrociepłowni. Cała akcja ma trwać nie mniej niż 36 godzin.

- W czasie akcji budowane jest zaplecze logistyczno-zaopatrzeniowe, w którym będą przebywać strażacy, grupy specjalistyczne biorące udział w akcji. Ćwiczenia mają na celu stworzenie warunków zbliżonych do wypadków i zdarzeń które miały miejsce w kraju m.in. pod Szczekocinami czy w Hali MTK w Katowicach - powiedział rzecnik prasowy śląskiej straży pożarnej starszy brygadier Jarosław Wojtasik.

Przewidziane są również ćwiczenia wieczorem, a także jutro, gdzie na pole ćwiczeń przybędą strażacy z Czech i Słowacji, którzy będa pełnic role obserwatorów i gości.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar domu w Bziu. Palił się dach Pożar domu w Bziu. Palił się dach

Strażacy pokazali na co ich stać Strażacy pokazali na co ich stać

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
przemkoprzemko08.11.2012 7:10

Zaczerwieniło się na Moszczenicy. Coraz bliżej święta ? A jednak nie. :/ szkoda

łehehe07.11.2012 22:58

haha, ale tam wieje na tej Moszczenicy, nawet ten stary skip wykzywiło, haha, współczucia dla mieszkańców wygwizdowa:D

fanka07.11.2012 17:53

Fajna fotka :D