Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 listopada 2012

Zawalił się budynek. Na szczęście to tylko ćwiczenia

Zawalił się budynek. Na szczęście to tylko ćwiczeniaZobacz więcej zdjęć
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Od 7 do 9 listopada na terenie byłej kopalni „Moszczenica” i elektrociepłowni prowadzone są międzywojewódzkie ćwiczenia z zakresu ratownictwa specjalistycznego. Strażacy walczą ze skutkami zawalenia się budynków.

O godzinie 8.30 do Straży Pożarnej przyszło zgłoszenie o tąpnięciu w Jastrzębiu-Zdroju. Uszkodzony został budynek elektrociepłowni i komin na terenie przy byłej kopalni "Moszczenica". Nie ma pełnej informacji o poszkodowanych, mogą byc osoby ranne. O 11.30 przyszło kolejne zgłoszenie o uszkodzeniu budynku mieszkalnego w Jastrzębiu, w wyniku czego parter budynku zrobił się pierwszą kondygnacją podziemną czyli piwnicą (podobna sytuacja miała miejsce w Gdańsku w latach 90-tych). Strażacy prowadzą rozpoznanie terenu, gdzie miało miejce zdarzenie.

Tak w skrócie można opisać ćwiczenia Straży Pożarnej z Jastrzębia i innych miast województwa śląskiego, małopolskiego i łódzkiego na terenie byłej kopalni "Moszczenica" i elektrociepłowni. Cała akcja ma trwać nie mniej niż 36 godzin.

- W czasie akcji budowane jest zaplecze logistyczno-zaopatrzeniowe, w którym będą przebywać strażacy, grupy specjalistyczne biorące udział w akcji. Ćwiczenia mają na celu stworzenie warunków zbliżonych do wypadków i zdarzeń które miały miejsce w kraju m.in. pod Szczekocinami czy w Hali MTK w Katowicach - powiedział rzecnik prasowy śląskiej straży pożarnej starszy brygadier Jarosław Wojtasik.

Przewidziane są również ćwiczenia wieczorem, a także jutro, gdzie na pole ćwiczeń przybędą strażacy z Czech i Słowacji, którzy będa pełnic role obserwatorów i gości.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ewakuowano 300 uczniów Ewakuowano 300 uczniów

Spłonął samochód na Śląskiej. Podpalenie? Spłonął samochód na Śląskiej. Podpalenie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
przemkoprzemko08.11.2012 7:10

Zaczerwieniło się na Moszczenicy. Coraz bliżej święta ? A jednak nie. :/ szkoda

łehehe07.11.2012 22:58

haha, ale tam wieje na tej Moszczenicy, nawet ten stary skip wykzywiło, haha, współczucia dla mieszkańców wygwizdowa:D

fanka07.11.2012 17:53

Fajna fotka :D