Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
8 listopada 2012

27-letni mężczyzna kradł kasy fiskalne. W całości

27-letni mężczyzna kradł kasy fiskalne. W całości
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Policjanci jastrzębskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzieże kas fiskalnych ze sklepów spożywczych.

Do dwóch kradzieży doszło w poniedziałek w godzinach wieczorowych. Pierwszym celem 27-latka był sklep spożywczy na Osiedlu Pionierów. Jastrzębianin, wykorzystując moment, kiedy ekspedientka sięgała po towar, chwycił za kasę fiskalną i uciekł ze zdobyczą.

Kilka godzin później mężczyzna w ten sam sposób okradł sklep mieszczący się przy ulicy Katowickiej. Tym razem jego łupem padła wyłącznie szuflada kasy.

- W toku wykonanych czynności stróże prawa ustalili, że nie były to jedyne występki 27-latka. Okazało się, że pod koniec września br. działając w podobny sposób, mężczyzna skradł szufladę kasy fiskalnej ze sklepu przy Osiedlu Barbary. Za każdym razem po zdobyciu gotówki, jastrzębianin pozbywał się sklepowych kas - informuja policjanci.

Łączne straty, jakie ponieśli właściciele placówek zostały oszacowane na kwotę ponad 6 tysięcy złotych. Mężczyzna był w przeszłości karany. Dzisiaj śledczy przedstawili mu zarzuty.

27-letni przestępca przyznał się do wszystkich kradzieży. Swoje przestępcze działanie tłumaczył uzależnieniem od narkotyków, które zmusiło go do pozyskania szybkiej i łatwej gotówki. Mężczyzna sklepowych kas może spędzić za kratkami nawet 5 lat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!