Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
8 listopada 2012

27-letni mężczyzna kradł kasy fiskalne. W całości

27-letni mężczyzna kradł kasy fiskalne. W całości
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Policjanci jastrzębskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzieże kas fiskalnych ze sklepów spożywczych.

Do dwóch kradzieży doszło w poniedziałek w godzinach wieczorowych. Pierwszym celem 27-latka był sklep spożywczy na Osiedlu Pionierów. Jastrzębianin, wykorzystując moment, kiedy ekspedientka sięgała po towar, chwycił za kasę fiskalną i uciekł ze zdobyczą.

Kilka godzin później mężczyzna w ten sam sposób okradł sklep mieszczący się przy ulicy Katowickiej. Tym razem jego łupem padła wyłącznie szuflada kasy.

- W toku wykonanych czynności stróże prawa ustalili, że nie były to jedyne występki 27-latka. Okazało się, że pod koniec września br. działając w podobny sposób, mężczyzna skradł szufladę kasy fiskalnej ze sklepu przy Osiedlu Barbary. Za każdym razem po zdobyciu gotówki, jastrzębianin pozbywał się sklepowych kas - informuja policjanci.

Łączne straty, jakie ponieśli właściciele placówek zostały oszacowane na kwotę ponad 6 tysięcy złotych. Mężczyzna był w przeszłości karany. Dzisiaj śledczy przedstawili mu zarzuty.

27-letni przestępca przyznał się do wszystkich kradzieży. Swoje przestępcze działanie tłumaczył uzależnieniem od narkotyków, które zmusiło go do pozyskania szybkiej i łatwej gotówki. Mężczyzna sklepowych kas może spędzić za kratkami nawet 5 lat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach

Zaatakował ekspedientkę nożem Zaatakował ekspedientkę nożem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!