Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
10 listopada 2012

Jastrzębska hala ponownie wyróżniona

Jastrzębska hala ponownie wyróżniona
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego jastrzębska hala widowiskowo-sportowa otrzymała wyróżnienie w kategorii "obiekt użyteczności publicznej".

Nagrodę w konkursie odebrał 9 listopada prezydent Marian Janecki. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach podczas Śląskich Dni Architektury.

- Na starej hali ktoś kiedyś napisał "Duma Janeckiego". Dzisiaj ten obiekt to naprawdę moja duma i myślę, że też wszystkich mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Hala stała się sportową wizytówką naszego miasta, która dobrze służy zarówno mieszkańcom, jak i zawodnikom - powiedział Marian Janecki.

Warto przypomnieć, że wcześniej odbywało się internetowe głosowanie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną. Żaden z trzech jastrzębskich obiektów nie załapał się nawet do pierwszej dziesiątki. Hala znalazła się wtedy na 16. miejscu. Teraz została jednak doceniona przez jury konkursu.

To nie pierwsza nagroda dla hali. Obiekt otrzymał już tytuł "Budowy roku 2011".

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: hala produkcyjna zamiast kopalni JSW: hala produkcyjna zamiast kopalni

Zakończył się remont parkingu przy ul. Podhalańskiej Zakończył się remont parkingu przy ul. Podhalańskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Gość12.11.2012 16:16

Nagroda przyznana za to, że hala ładnie wygląda na obrazkach... i na projekcie... o funkcjonalności obiektu chyba nie mają pojęcia... parking chociaż niemały to wiecznie przed rozgrywkami zamknięty... na poczet placu reprezentacyjnego... Czy to też wpływa na to, iż jest "Najlepszą Przestrzenią Publiczną (czyli służy społeczeństwu) Województwa Śląskiego"? Jak dla mnie dużo kasy, jeszcze więcej uchybień w projekcie zagospodarowania terenu wokół hali... i samej hali też (brudna membrana -dach)

dyzio11.11.2012 21:23

Za mała pojemność, parking skromny oraz brak nagłośnienia w górnych rzędach. Nie rozumiem jak można wyróżnić coś takiego.

Genio11.11.2012 15:26

Najmniejsza a zarazem najdroższa hala w Polskiej lidze siatkówki....Za co ta nagroda to ja nie wiem...

Gość11.11.2012 8:01

Dach jest okropny i wiecznie brudny.

jastrzębianin10.11.2012 22:12

Zgadzam sie. Hala wyglada na niedokonczona.

łynarski10.11.2012 12:10

Moim zdaniem nie ma się czym podniecać. Owszem w środku jest bardzo ładna, choć mogłaby być nieco większa. Ale z zewnątrz... z zewnątrz to wygląda jakby ją dalej robili...

Gość10.11.2012 11:13

Splendid:)