Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
11 listopada 2012

Uczcili rocznicę odzyskania niepodległości

Uczcili rocznicę odzyskania niepodległościZobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

11 listopada o 10:00 przy pomniku w Bziu odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę. Później pod pomnikiem przy kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła złożono kwiaty.

W Jastrzębiu obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od odśpiewania hymnu narodowego pod pomnikiem w Bziu. Później dzieci z Zespołu Szkół nr 13 zaprezentowały krótki program artystyczny, podczas którego m.in. odśpiewano patriotyczne pieśni. Na koniec delegacje złożyły kwiaty.

- Naród polski powiedział, że nie może być wymazana Rzeczpospolita z kart historii, z mapy Europy (…) Wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze - mówił Marian Janecki podczas obchodów.

Później w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła odprawiono mszę świętą. Prałat Bernard Czernecki w homilii podkreślił znaczenie umiłowania ojczyzny w codziennym życiu. Powoływał się na trzech wybitnych Polaków i chrześcijan - księcia Józefa Poniatowskiego, Romualda Traugutta i Fryderyka Chopina. Po zakończeniu mszy pod pomnikiem "Solidarności" przy kościele złożono kwiaty.

Po południu w Domu Zdrojowym odbyły się koncerty z okazji Święta Niepodległości. Najpierw zaprezentował się Teatr IWIA, a później na scenie wystąpiło Chór Miejski. Jest to grupa stworzona z trzech jastrzębskich chórów kościelnych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

ZS nr 6: "Bracia i siostry niepodległej" i dwie nagrody ZS nr 6: "Bracia i siostry niepodległej" i dwie nagrody

Tysiące ludzi wspólnie świętowało w Jastrzębiu Tysiące ludzi wspólnie świętowało w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
cukero12.11.2012 20:46

"Byłeś w ZOMO, albo w ORMO, teraz jesteś za Platformą".

Karina12.11.2012 14:39

Wiedzialabys jakbys sluchala organizatorki. Rok temu robili takie samo spotkanie tylko ze bez grupy Iwia to przyszlo bardzo malo osob i po prostu nie spodziewali sie ze moze byc w tym roku tak duzo osob.

Gość12.11.2012 14:10

Dlaczego koncert odbył się w Domu Zdrojowym.O 16.30 nie było jużmiejsc nawet stojących.Wiele mieszkańców odchodziło. Miejsca w większości zajęli chórzyści i ich rodziny. Zaśpiewali .....dla siebie.

Zawiedziona mieszkanka Irena.

gds11.11.2012 22:34

"słowik" a może te tysiące młodych ludzi po prostu skończyło kierunki na które nie ma obecnie na rynku zapotrzebowania? Najlepiej wybrać się na jakieś humanistyczne dziadostwo i płakać, że nie ma pracy zwalając wszystko na rząd. A wystarczyło tylko rozeznać się w sytuacji obierając ścieżkę kariery... Kolega studiował IT i zamiast szukać pracy to praca szukała jego, bo pracodawcy wręcz narzekają na brak rąk do pracy w tej branży. No ale oczywiście to nieprawda i wszystkiemu winny jest Tusk i PO...

słowik11.11.2012 21:43

''Gość'',ja już ciebie inaczej nie mogę nazwać jak tylko ''inbencyl''.Widziałeś? Słyszałeś?Tak krzyczeli tysiące ludzi a nie tylko mój brat.Rozumiesz?TYSIĄCE MŁODYCH LUDZI.Chciałeś mnie obrazić, to już to zrobiłeś, ale błagam już ZAMKNIJ SIĘ

Gość11.11.2012 21:20

Słowik ty znowu piszesz bzdety i karmisz nas braciszkiem który wybrał pewnie nie ten kierunek studiów i czeka az Kaczyński i spółka dadzą mu prace i poszukają mu żony

politykier11.11.2012 20:51

Jasne ze mozna miec pretensje. Tylko potem nie zdziw sie ze zobaczysz w TV obrazki z walk i "niezbyt przyjemnych" demonstracji. Znowu będą mówic że TVN i reszta pokazują że się tylko bili... A taka prawda jest że sami to ludzie prowokują...

Pokaż wszystkie opinie (14)