Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 listopada 2012

Dwa medale "Koki" na zawodach w Bytomiu

Dwa medale "Koki" na zawodach w BytomiuZobacz więcej zdjęć
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

10 i 11 listopada w Bytomiu odbył się turniej Liberty Cup Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo. Zawody miały rangę otwartego pucharu polski. Z jastrzębskiego klubu judo "Koka" startowało 12 zawodników.

W pierwszym dniu zawodów reprezentanci zdobyli dwa drugie i trzy piąte miejsca. W wadze do 46 kg Patryk Nowak zdobył srebrny medal przegrywając dopiero w finale z Kacprem Wróblem z Włocławka. Drugi srebrny medal w wadze do 55 kg zdobył Łukasz Ferenc. Przegrał w finale z Maciejem Grzybem z Warszawy. Należy dodać że w tej samej wadze startowało jeszcze dwóch zawodników "Koki" - Konrad Kołaczyk, który ostatecznie zajął piąte miejsce oraz Dominik Grzywacz, który przegrał swoją pierwszą walkę i odpadł z turnieju. Maciej Kowalski w wadze do 66 kg i Ryszard Kubica w wadze do 81 kg przegrali "mały finał", czyli walki o brązowy medal i musieli zadowolić piątymi pozycjami. W wadze do 60 kilogramów Dawid Zykubek i Konrad Riabowski odpali w repasażach i pożegnali się z turniejem.

W drugim dniu zawodów walczyły kobiety. Weronika Krawczyk w wadze do 48 kg zajęła 7. pozycje, natomiast w tej samej wadze jej klubowe koleżanki - Patrycja Górnik i Monika Karkoszka, które najpierw zwyciężyły w dwóch pierwszych starciach, a następnie przegrały walki i zakończyły rywalizacje w zawodach. W wadze do 63 kg Magdalena Kaczyńska również przegrała swoje walki.

W końcowej klasyfikacji punktowej klub judo "Koka" Jastrzębie w kategorii mężczyzn uplasował się na drugim miejscu ustępując miejsca klubowi z Bytomia. Za tydzień w Gliwicach odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek młodszych, na których jastrzębski klub wystawi swoją reprezentacje i będzie walczyć i medale.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sukces  zawodniczek Judo Koka we Włoszech Sukces zawodniczek Judo Koka we Włoszech

6 lat więzienia dla Roberta R. Sąd wydał wyrok 6 lat więzienia dla Roberta R. Sąd wydał wyrok

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!