Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 listopada 2012

Bezdomni zapłacą za pobyt w noclegowni

Bezdomni zapłacą za pobyt w noclegowniTak wyglądała noclegownia w trakcie budowy w listopadzie 2011 roku
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Osoby bezdomne mogą już od dłuższego czasu korzystać z noclegowni, która znajduje się przy ul. Wodzisławskiej. Niektórzy jednak będą musieli zapłacić za nocleg.

Opłatę za pobyt w noclegowni ustala się m.in. na podstawie wywiadu środowiskowego z osobą bezdomną oraz w oparciu o analizę jego sytuacji materialnej. Za darmo z noclegowni będą mogły skorzystać osoby, które nie przekroczyły progu dochodu miesięcznego w wysokości 461 zł (osoby samotnie gospodarujące) lub 316 zł (osoby z rodziną). Bezdomni, którzy przekraczają ten próg będą musieli pokryć koszty noclegu - od 30% do 100% kwoty w zależności od dochodów. Kryteria te są ustalane zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej.

W noclegowni znajdzie się miejsce 27 bezdomnych. W budynku jest pięć pokoi, dwie łazienki oraz kuchnia. Pomieszczenia są wyposażone w meble i niezbędne sprzęty. Jedynym warunkiem, którzy musza spełnić osoby bezdomne to trzeźwość - w innym przypadku nie będą mogli skorzystać z noclegu.

Zobacz też: Bezdomny zmarł z zimna. Obok była noclegownia

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też  Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
ptaszyn15.11.2012 8:12

Ty AA! a kto mu każe spać na klatce! przecież może iść do swego domu,i dobrze napisał,że pijaki maja się dobrze.Jeszcze raz napiszę...gnać towarzystwo do pracy a po pracy niech idzie do tej noclegowni i zarobione pieniądze przeznaczać dla noclegowni a nie dla nich na "wyskokowe i wysokiej jakości trunki"

AnonimowyAndrzej14.11.2012 17:37

@Gość.
Nie przesadzasz może z tym ostatnim zdaniem? "pijaczyna ma się dobrze" - no faktycznie, spanie na klatce to sama przyjemność. Gratuluje wyobraźni.

Gość13.11.2012 13:56

po cto to? każdy bezdomny przecież lubi obalić w plenerze jakiś alkohol, a potem iść w krzaki pospać, albo po klatach schodowych śpią i załatwiają swe potrzeby, tylko ludzi straszy taki jeden z drugim, a do tego zarobaczony, zawszony. kiedy miasto zrobi porządek z nimi? na co idą moje podatki, ja płacę a pijaczyna ma się dobrze i robi co chce.

Izabela13.11.2012 10:04

Wstawcie szyld,, Brata Alberta,, i wszystko jasne.Tam też te praktyki są stosowane

ptaszyn13.11.2012 10:00

Będzie lepiej jak łazęgi wrócą do własnych domów! a z pewnością każdy z nich takowy ma! Tyle,że legasom robić się nie chce nawet wokół własnego obejścia! nie jeden z nich zostawił rodzinę i się nie interesuje ich losem.Dla bezdomnych nie powinni budować noclegowni a baraki z obowiązkiem pracy choćby sprzątanie ulic,oj bardzo zmniejszyłaby się ich ilość!