Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
Queens Chicken
13 listopada 2012

Bezdomni zapłacą za pobyt w noclegowni

Bezdomni zapłacą za pobyt w noclegowniTak wyglądała noclegownia w trakcie budowy w listopadzie 2011 roku
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Osoby bezdomne mogą już od dłuższego czasu korzystać z noclegowni, która znajduje się przy ul. Wodzisławskiej. Niektórzy jednak będą musieli zapłacić za nocleg.

Opłatę za pobyt w noclegowni ustala się m.in. na podstawie wywiadu środowiskowego z osobą bezdomną oraz w oparciu o analizę jego sytuacji materialnej. Za darmo z noclegowni będą mogły skorzystać osoby, które nie przekroczyły progu dochodu miesięcznego w wysokości 461 zł (osoby samotnie gospodarujące) lub 316 zł (osoby z rodziną). Bezdomni, którzy przekraczają ten próg będą musieli pokryć koszty noclegu - od 30% do 100% kwoty w zależności od dochodów. Kryteria te są ustalane zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej.

W noclegowni znajdzie się miejsce 27 bezdomnych. W budynku jest pięć pokoi, dwie łazienki oraz kuchnia. Pomieszczenia są wyposażone w meble i niezbędne sprzęty. Jedynym warunkiem, którzy musza spełnić osoby bezdomne to trzeźwość - w innym przypadku nie będą mogli skorzystać z noclegu.

Zobacz też: Bezdomny zmarł z zimna. Obok była noclegownia

Polub i udostępnij
Czytaj też

Otwarto ogrzewalnię, a bezdomni śpią na klatkach i ulicach Otwarto ogrzewalnię, a bezdomni śpią na klatkach i ulicach

Ogrzewalnia dla bezdomnych rusza 1 listopada Ogrzewalnia dla bezdomnych rusza 1 listopada

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
ptaszyn15.11.2012 8:12

Ty AA! a kto mu każe spać na klatce! przecież może iść do swego domu,i dobrze napisał,że pijaki maja się dobrze.Jeszcze raz napiszę...gnać towarzystwo do pracy a po pracy niech idzie do tej noclegowni i zarobione pieniądze przeznaczać dla noclegowni a nie dla nich na "wyskokowe i wysokiej jakości trunki"

AnonimowyAndrzej14.11.2012 17:37

@Gość.
Nie przesadzasz może z tym ostatnim zdaniem? "pijaczyna ma się dobrze" - no faktycznie, spanie na klatce to sama przyjemność. Gratuluje wyobraźni.

Gość13.11.2012 13:56

po cto to? każdy bezdomny przecież lubi obalić w plenerze jakiś alkohol, a potem iść w krzaki pospać, albo po klatach schodowych śpią i załatwiają swe potrzeby, tylko ludzi straszy taki jeden z drugim, a do tego zarobaczony, zawszony. kiedy miasto zrobi porządek z nimi? na co idą moje podatki, ja płacę a pijaczyna ma się dobrze i robi co chce.

Izabela13.11.2012 10:04

Wstawcie szyld,, Brata Alberta,, i wszystko jasne.Tam też te praktyki są stosowane

ptaszyn13.11.2012 10:00

Będzie lepiej jak łazęgi wrócą do własnych domów! a z pewnością każdy z nich takowy ma! Tyle,że legasom robić się nie chce nawet wokół własnego obejścia! nie jeden z nich zostawił rodzinę i się nie interesuje ich losem.Dla bezdomnych nie powinni budować noclegowni a baraki z obowiązkiem pracy choćby sprzątanie ulic,oj bardzo zmniejszyłaby się ich ilość!