Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
EkoOkna
14 listopada 2012

Łatwa wygrana jastrzębian w Ankarze

Łatwa wygrana jastrzębian w Ankarze
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W pierwszym spotkaniu 1/8 Pucharu CEV Maliye Milli Piyango podejmował na swoim boisku siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Zawodnikom ze Śląska wystarczyły cztery sety by wrócić do domu ze zwycięstwem na koncie.

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla pewnie weszli w spotkanie rozgrywane w Ankarze. Nasi siatkarze posiadali przewagę nad przeciwnikiem w każdym elemencie gry. Na uwagę zasługiwały dobre zagrywki Michała Łasko oraz punktowe ataki Michała Kubiaka, który był nie do zatrzymania przez Turków. Na pierwszej przerwie technicznej jastrzębianie prowadzili 8:4, a po wznowieniu gry nadal powiększali swoją przewagę. Turcy popełniali zbyt wiele błędów własnych, by móc wyrównać stan rywalizacji. Każdy zdobyty punkt był dla nich na wagę złota, jednak ostatecznie przegrali pierwszego seta 15:25.

W drugim secie gospodarze prezentowali dokładnie taką samą grę jak w poprzedniej części. Już na samym początku jastrzębianie wypracowali sobie przewagę (5:1), którą udało im się utrzymać do końca seta. Turcy podejmowali ryzyko w polu zagrywki, jednak sukcesywnie tracili kolejne punkty. Przy stanie 23:12 przeciwnicy jastrzębian zdobyli pierwszy punkt z zagrywki lecz ciężka sytuacja na tablicy wyników i złe nastroje wśród gospodarzy doprowadziły do wygranej siatkarzy ze Śląska 25:14.

W trzeciej partii spotkania nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Pomimo początkowej przewagi i dobrej gry naszych siatkarzy, Turcy postanowili postawić wszystko na jedną kartę. Gospodarze poprawili atak oraz zaczęli mocniej pracować w polu zagrywki. Dzięki temu udało im się doprowadzić do wyrównania stanu rywalizacji po 19. W dalszej części spotkania zespoły grały punkt za punkt, a ostatecznie walczyli na przewagi w końcówce seta. Zepsuta zagrywka Russela Holmesa oraz autowy atak Czarnowskiego spowodowały, że tym razem to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa (26:24).

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia zawodników z Turcji. Jednak czujność naszych zawodników oraz punktowe ataki Michała Łasko doprowadziły do wyrównania stanu rywalizacji. Dużym wsparciem dla jastrzębian był Rob Bontje, który świetnie spisywał się w bloku. Ostatecznie ta partia meczu została wygrana przez naszych zawodników do 17, a całe spotkanie 3:1.

Jastrzębski Węgiel - Maliye Milli Piyango Ankara 3:1 (15:25; 14:25; 26:24; 17:25)

Maliye Milli Piyango Ankara: Vefa, Gjogiev, Ivović, Emet, Vemić, Hascan, Gurgen (libero) – Tokgoz, Hamaz, Catal, Emet.
Jastrzębski Węgiel: Łasko, Martino, Bontje, Tischer, Holmes, Kubiak, Popiwczak (libero) – Gierczyński, Violas, Polański, Holmes.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski Węgiel brązowym medalistą mistrzostw Polski Jastrzębski Węgiel brązowym medalistą mistrzostw Polski

Pomarańczowi przegrywają z Warszawą. Remis w play-off Pomarańczowi przegrywają z Warszawą. Remis w play-off

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Głp15.11.2012 0:33

Zawodnikom ze Śląska ? Chyba z pieniędzy JSW

Tobiasz14.11.2012 16:11

Z kelnerami grali to w ko?cu wygrali...