Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
15 listopada 2012

Prezydent Janecki w Brukseli debatuje o węglu

Prezydent Janecki w Brukseli debatuje o węglu
fot. UM Jastrzębie

W Parlamencie Europejskim w Brukseli odbywają się właśnie Europejskie Dni Węgla. W debacie nad branżą górniczą debatuje m.in. prezydent Marian Janecki.

Ważnym aspektem spotkań był temat związany z czystymi technologiami w górnictwie i ochrona środowiska. - Chcemy pokazać, że inwestując w nowe, czyste technologie, branża górnicza ma szansę zachować, a nawet umocnić, swoje znaczenie na rynku europejskim, minimalizując przy tym negatywne oddziaływanie na środowisko - mówi Bogdan Marcinkiewicz, Poseł do Parlamentu Europejskiego, który jest współorganizatorem Europejskich Dni Węgla.

W spotkaniach brał udział również prezydent Jastrzębia, Marian Janecki. - Mieszkamy w regionie, który do tej pory jest bardzo mocno osadzony w węglu, Polska w ogóle, polska energetyka oparta na węglu, dlatego w Unii Europejskiej myślenie w kategoriach przyszłości dla węgla dla nas, dla mieszkańców Śląska czy Polski powinna być bardzo ważna - mówił prezydent Janecki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Delegacja miasta z wizytą w Brukseli Delegacja miasta z wizytą w Brukseli

Duży sukces absolwentów ZS nr 6 w Brukseli Duży sukces absolwentów ZS nr 6 w Brukseli

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość18.11.2012 12:57

Prezydent zna się na węglu i na energetyce i dlatego jego udział był niezbędny.....

Daroo17.11.2012 18:18

Ciekawy kiedy pojedzie w delegacie do Tajlandii. Oczywiście w poszukiwaniu potencjalnego inwestora.

Olek17.11.2012 10:07

Bardzo dobrze się stało,że do Brukseli pojechał.Niech tym socjalistom powie w oczy,że Jastrzębie-Zdrój na węglu stoi.Dzięki temu "młodzi wykształceni z wielkich miast" mają pracę,a ich dzieci kasę.

zły16.11.2012 15:11

Fachowiec od węgla się znalazł ;)) Śmiechu warte

Zocha16.11.2012 12:37

chciałbym usłyszeć co tam powiedział czy wogóle się odezwał, ile te dni spędzone w Brukseli kosztowały nas płacących podatki? może by tak na ten wyjazd wziął urlop

Górnik16.11.2012 12:31

Tak marnuje się czas i pieniądze podatników ! Bo co Janecki może powidzieć o węglu chyba tyle jak pali w piecu! Do ROBOTY !!! Nie wycieczki, niech zajmie się swoją robotą ! A prezesa Zagórowskiego fachowca z branży nie było !

Gość15.11.2012 16:01

Chcemy pełnej relacji z debaty i wniosków po:)

Pokaż wszystkie opinie (10)