Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
16 listopada 2012

Bezpłatne wykłady z zakresu zdrowia dla młodzieży

Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój organizuje cykl bezpłatnych wykładów związanych z problematyką zdrowotną. Zajęcia odbywać się będą w sali obrad Rady Miasta i potrwają do końca miesiąca. Skorzystać ma z nich około 1000 uczniów jastrzębskich szkół.

- Przy doborze tematów kierowano się zainteresowaniami oraz problemami dotyczącymi sfery zdrowia, które nurtują wszystkich młodych ludzi. W tym roku szczególny nacisk położono na problemy dotyczące zdrowia psychicznego, w tym przede wszystkim na wskazanie sposobów radzenia sobie z sytuacjami trudnymi - informuje Urząd Miasta.

Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych lekarzy o różnych specjalnościach: chirurg, stomatolog, psychiatra oraz psycholodzy.

21 listopada (8:45 i 9:45)
"Pomoc w sytuacjach nagłych i zagrażających zdrowiu i życiu człowieka - aktualne zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej" (lek. medycyny - chirurg Artur Ploch)

26 listopada (8:30 i 9:30)
"Zdrowy uśmiech - czysty uśmiech - profilaktyka próchnicy i chorób jamy ustnej" (lek. stomatolog Anna Dyrszka)

27 listopada (8:30 i 9:30)
"Życie jest piękne! - pozytywne myślenie, skuteczne metody radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, stresem, negatywnymi opiniami i krytyką" (Mgr psychologii Sylwia Pasierbska)

30 listopada (8:30 i 9:30)
"Problemy psychiczne młodych ludzi (depresja, zaburzenia odżywiania, zburzenia obsesyjno-kompulsywane, tiki, jąkanie, przemoc w rodzinie)  – gdzie szukać pomocy?" (lekarz psychiatra Katarzyna Porwoł)

Polub i udostępnij
Czytaj też

43-letni jastrzębianin walczy o życie 43-letni jastrzębianin walczy o życie

Spotkanie dla pań o diecie, zdrowiu i urodzie Spotkanie dla pań o diecie, zdrowiu i urodzie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!