Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
20 listopada 2012

Przepytali jastrzębian na temat tolerancji

Przepytali jastrzębian na temat tolerancji
fot. ZS nr 10

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji (16 listopada) niepełnosprawni uczniowie Zespołu Szkół nr 10 postanowili sprawdzić czy jastrzębianie są tolerancyjni - przepytali przechodniów i pracowników Urzędu Miasta.

W trakcie wycieczki do Urzędu Miasta uczniowie ZS nr 10 przepytywali przechodniów na temat tolerancji.

W Urzędzie Miasta rozmawiali m.in. z Naczelnikiem Wydziału Edukacji Andrzejem Pawłowskim, zastępcą Komendanta Straży Miejskiej Grzegorzem Osóbką oraz Przewodniczącym Związku Zawodowego "Solidarność" Krzysztofem Janickim.

- Wszyscy respondenci rozumieli tolerancję jako akceptację innych ludzi takimi jacy są, niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, poglądów i pomysłów na życie. Zgodni byli do tego, że to umiejętność oddawania szacunku każdemu człowiekowi, niezależnie od poglądów, bez kategoryzowania ich - informuje ZS nr 10.

Część przepytywanych osób twierdziła, że jastrzębianie nie są do końca tolerancyjni, a część osób zaznaczyła, że wciąż uczymy się tolerancji.

Całe przedsięwzięcie było dokumentowane przez uczniów. Gimnazjaliści nagrywali rozmowy, robili zdjęcia i nagrywali film z przebiegu wydarzenia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębscy uczniowie w Portugalii doskonalili swój angielski Jastrzębscy uczniowie w Portugalii doskonalili swój angielski

"Wesołe strofy" ponownie w kinie Centrum "Wesołe strofy" ponownie w kinie Centrum

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!