Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
20 listopada 2012

Co WOŚP kupił dla jastrzębskiego szpitala?

Co WOŚP kupił dla jastrzębskiego szpitala?

13 stycznia 2013 odbędzie się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze będą przeznaczone na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną osób starszych.

Od początku działalności Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła sprzęt o łącznej wartości 450 milionów złotych. W tej puli znalazła się również część dla jastrzębskiego szpitala.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju kilkukrotnie otrzymywał już sprzęt zakupiony przez fundację Jurka Owsiaka. Do szpitala trafiły już m.in. dwa inkubatory (na oddział intensywnej terapii dziecięcej), oftalmoskop, dwa ruchome stanowiska do nieinwazyjnego wspomagania noworodków, dwa egzemplarze przyrządu do screeningowego badania słuchu "Oto Read". Wartość urządzeń przekracza znacznie 200 tysięcy złotych.

W tym roku jastrzębski sztab WOŚP będzie mógł zebrać 370 wolontariuszy. Osoby chętne mogą się zgłaszać do 10 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Śląskiej (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:30).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
.hej22.11.2012 22:07

sprzęty stoją niewykorzystane, bo kasa z NFZetu kończy się szybko. Potem, jak ktoś chce mieć szybko badania, to płaci do kieszonki lekarza i ten mu na tych nowych sprzętach, w ramach prywatnej usługi, badanie robi. Taki to absurd.

adam22.11.2012 13:27

200 tyś to ostatnie 2-3 lata a sprzet od fundacji szpital dostaje od dawna wiec ta kwota napewno jest znacznie wyzsza

Daniel22.11.2012 8:01

To Jastrzebie raczej nie jest beneficjentem tej akcji.200 tyś z 450 milionów to raczej .................jak na szpital WOJEWODZKI .TO az 0,0004 %

hej20.11.2012 13:14

To fajnie, lekarze będą mogli robić lewe, płatne fuchy na tym sprzęcie.