Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
21 listopada 2012

Wiceprezydent miasta na ławie oskarżonych

Wiceprezydent miasta na ławie oskarżonych
fot. jastrzebieonline.pl, UM Jastrzębie

Krzysztof Baradziej, wiceprezydent miasta zasiadł we wtorek na ławie oskarżonych w sprawie poświadczenia nieprawdy i wyłudzenia 340 tys. zł dla nieistniejącego już klubu MKS GKS Jastrzębie. Nie przyznał się do winy.

Sprawa dotyczy roku 2009, kiedy to klub piłkarski miał problemy finansowe i zwrócił się do miasta o przyznanie dotacji. MKS GKS Jastrzębie dotację otrzymał. Warunkiem był brak zadłużenia klubu wobec miasta. Zadłużenie (na ponad 11 tys. zł) jednak było, a mimo to klub otrzymał pieniądze z budżetu miasta. Zaświadczenie o braku zadłużenia wystawił wiceprezydent, a później podpisał je naczelnik wydziału mienia - również oskarżony w tej sprawie.

Wiceprezydent oraz naczelnik wydziału Daniel Z. nie przyznali się do winy. Nie chcą również komentować sprawy w mediach. Krzysztof Baradziej już nieraz zaznaczał, że był przekonany o braku zaległości klubu wobec miasta. Wspomniana kwota 11 tysięcy złotych, którą klub był winien miastu, miała zostać wcześniej umorzona. Dlatego też wiceprezydent podpisał oświadczenie o braku zaległości.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie nowe boisko na Zofiówce. Nie wiadomo kiedy Będzie nowe boisko na Zofiówce. Nie wiadomo kiedy

Zawieszą wiceprezydenta? Wniosek radnych PO Zawieszą wiceprezydenta? Wniosek radnych PO

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Gość24.11.2012 17:58

przecie on po właściwych studiach, co prawda tylko lic., ale nie wiedział co podpisuje??? i naczelnik mienia tez/ A właściwie dlaczego służby finansowe tego nie podpisały/ chyba wiedziały, czym to może pachnieC...

.hej22.11.2012 22:04

spokojnie, panowie, Baradziej podpidał coś czego nie powinien i sam się do tego przyznał, zgadza się? A skoro tak to już można oceniać, niekoniecznie jego, ale tych wszystkich "specjalystów", którzy mu ten papierek podsunęli, a kto mu podsunął i czy jeszcze pracuje w UM? To by było ciekawe.

cukero22.11.2012 21:59

Gdyby Pan Baradziej był z płatfołmy, to nawet gdyby okazał się winny, rozeszłoby się to po kościach.
Ot pierwszy lepszy przykład - Karnowski z Trójmiasta.

Mieczysław22.11.2012 20:49

To mógłby zrobić tylko p.Baradziej.

anonimuss22.11.2012 20:39

A kto tu osądził Baradzieja? Kto uznał urzędnika za przestępcę ? Skoro posiada Pan wiedzę o łamaniu prawa przez kogokolwiek w komentarzach, winien Pan zawiadomić organy ścigania ! Inaczej to Pam łamie prawo.

Mieczysław22.11.2012 19:26

Do anonimussa: art.5 kodeksu postępowania karnego się kłania. Wolność słowa owszem, ale proszę sobie wyobrazić, że ktoś Pana oskarża o coś wyssanego z palca i tylko na tej podstawie jest Pan traktowany jako przestępca. Tak nie może być.
To, że podpisał- ok. Że ktoś to uważa za niekompetencję- ok. Ale od sądzenia z daleka.

anonimuss22.11.2012 18:23

Do Mieczysława: wolność słowa, która obejmuje krytyczne komentowanie zaistniałej rzeczywistości była karana ale w... PRL-u. Czasy się zmieniły. Faktem jest, że Baradziej podpisał dokument (okoliczność bezsporna, do której się przyznał), czym wykazał się niespotykaną niekompetencją i przez to powinien zostać usunięty ze stanowiska. A sąd co najwyżej może potwierdzić, iż ta niekompetencja jest przestępstwem. A Gość który tak Panu poklaskuje nie wie, iż osoby skazane w procesie karnym nie mogą pełnić stanowisk publicznych.

Pokaż wszystkie opinie (20)