Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
23 listopada 2012

Jas-Mos: Zginął górnik. Uderzyła go skała

Jas-Mos: Zginął górnik. Uderzyła go skała
fot. A.Kogut / UM Jastrzębie

W kopalni Jas-Mos doszło do wypadku, w wyniku którego zginął 42-letni górnik. Mężczyzna został uderzony kawałkiem skały, która spadła na niego ze stropu.

Do wypadku doszło w czwartek tuż przed godziną 23:00 w jednej z kopalni Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 600 metrów pod ziemią podczas kontroli kombajnu ścianowego na 42-letniego pracownika spadła skała i uderzyła go w głowę. Zginął na miejscu.

Przyczyny i okoliczności ustalają przedstawiciele Urzędu Górniczego, którzy są na miejscu wypadku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Wiceminister energii pożegna się z resortem? Wiceminister energii pożegna się z resortem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Ruptawa28.11.2012 14:01

W namiastce piekła, wśród ciemnej czeluści, Ktoś odszedł znienacka, ktoś bliskich opuścił, Ktoś życie zostawił, choć żyć miał wciąż jeszcze, Ta strata tak boli, aż rani nam serce! Tam, w głębi ziemi zostały ich dusze, A tym, co przy życiu, zostały katusze, Katusze, i męki, i ból, i cierpienia, Krwawiące nam serca i ciężkie westchnienia. Zostańcie z Bogiem, tak żegnał rodzinę, Idź z Bogiem, usłyszał w ostatnią swą chwilę. I poszedł z honorem, na szychtę ostatnią, By móc też żyć godnie, by móc żyć dostatnio. W namiastce piekła, wśród ciemnej czeluści, Ktoś odszedł zbyt wcześnie, ktoś bliźnich opuścił, U progu już nieba, w otchłani błękicie, Dotarli `chodnikiem' po wieczne już życie. Cóż mogę powiedzieć? Szczęść Wam, tam Boże!

essex25.11.2012 15:43

A pier****sz pan! Do tej pory na jastrzebieonline.pl przeczytać można było o większości, jeśli nie wszystkich, tragicznych wypadkach w naszym mieście dlatego nie rozumiem zarzutów. Proszę, wystarczy użyć opcji SZUKAJ:

22 lipca 2011: 73 latek ginie w pożarze.
7 marca 2012: Pożar przy ulicy Katowickiej. Jedna osoba nie żyje
3 lipca 2012: Wędkarz z Jastrzębia-Zdroju porażony prądem
28 października 2011: 15-latek zginął rażony prądem z transformatora
4 października 2011: Na Chlebowej znaleziono zwłoki mężczyzny
9 lutego 2011: Tragedia przy ul. Śląskiej. 29-latek nie żyje
8 listopada 2012: Wypadek na Pszczyńskiej. Zginął motorowerzysta
18 listopada 2011: 79 wypadków, 3 ofiary śmiertelne i 531 kolizji
30 lipca 2011: Strumień: Jastrzębianin utopił się w Wiśle
30 sierpnia 2012: Nie żyje młody piłkarz z Jastrzębia
11 marca 2011: Młody jastrzębianin zamordowany w Cieszynie
14 lutego 2012: Były radny nie żyje. Zginął w wypadku drogowym
26 stycznia 2011: Zmarł sześciolatek z objawami świńskiej grypy
13 sierpnia 2010: Były bokser udusił żonę, bo chciała rozwodu

Na pohybel ignorantom i pieniaczom.

Gość25.11.2012 11:18

Piszą o śmieci bo to miasto górnicze! Tak trudno zrozumieć?

bla bla bla25.11.2012 11:14

czyli smierc gornika jest inna niz smierc przedstawiciela handlowego?
tragedia - owszem, tutaj nikt nie ma co do tego innego zdania. Kazda smierc jest tragedia, ale dlaczego media skupiaja sie tylko na gornikach? dlaczego na tym portalu nie pisza o smieci w innych zawodach? czy w innych zawodach ludzie nie gina?

joe25.11.2012 7:57

dlaczego o tym piszą? a może dlatego, że gdy na powierzchni w zakładzie pracy zdarzy się śmiertelny wypadek to jest to upadek z wysokości, porażenie prądem itd... poszkodowanego można natychmiast transportować do szpitala, na oddział intensywnej opieki medycznej... i jest szansa. Kiedy taki wypadek wydarzy się na dole kopalni, w pierwszej kolejności poszkodowany skazany jest na pomoc kolegów, to oni widzą ten makabryczny widok (załóżmy, że taki odłam skalny waży tylko 5 ton), później przez zastęp ratowników..., a później, później, później... (tak to trwa i trwa, bo zanim dotrze lekarz, zanim przebędzie on drogę do ściany) przez lekarza. Następnie na noszach, często w nieludzkich warunkach, przez wodę, maras, w wysokich temperaturach i wilgotności ofiara wytransportowywana jest na powierzchnię... i tutaj jest tragedia nad którą nie ma co się zastanawiać... taki wypadek na dole nie daje żadnych szans na przeżycie... ponieważ trwa bardzo długo, obumierają (nawet w przypadku szczęścia w nieszczęściu i człowiek żyje) wszystkie funkcje życiowe... szczęść boże!

Daniel24.11.2012 6:53

Głupszy a nie"głubszy"...co niektórym to by się przydała jakaś szkoła do skończenia,coraz więcej analfabetów w naszym kraju....

Gość23.11.2012 23:07

do bolek i lolek "glubszy to ty czlowieku już być nie mogłes ?wybaczam jak masz 12 lat to glupi wiek

Pokaż wszystkie opinie (24)