Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
28 listopada 2012

Zawieszą wiceprezydenta? Wniosek radnych PO

Zawieszą wiceprezydenta? Wniosek radnych PO
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W związku z toczącym się postępowaniem sądowym przeciwko wiceprezydentowi miasta, Krzysztofowi Baradziejowi, radni jastrzębskiej Platformy Obywatelskiej wnieśli o jego zawieszenie.

Radni PO złożyli pismo do prezydenta miasta, w którym wnioskują o zawieszenie w obowiązkach wiceprezydenta Krzysztofa Baradzeja. Toczy się wobec niego postępowanie sądowe w sprawie poświadczenia nieprawdy i wyłudzenia 340 tys. złotych dla klubu piłkarskiego. W sprawę zamieszani są też inni urzędnicy.

- Wnioskujemy o zawieszenie w obowiązkach Zastępcy Prezydenta Miasta Krzysztofa Baradzieja do czasu wyjaśnienia sprawy przez sąd, podobnie jak postąpił Pan w przypadku swoich kierowców - informuje klub radnych PO.

Sprawa kierowców prezydenta dotyczyła podejrzenia o nieuczciwe rozliczanie zużycia paliwa, a tym samym wyłudzanie pieniędzy z budżetu miasta. Wtedy kierowcy zostali przeniesieni na inne stanowiska.

Klub Platformy Obywatelskiej przypomina też o deklaracji prezydenta Mariana Janeckiego (złożonej we wrześniu 2011), który miał poinformować radnych o toczącym się postępowaniu wobec jego zastępcy. Do tej pory tego nie zrobił.  Radni PO postanowili więc złożyć wniosek o wprowadzenie punktu do porządku obrad na najbliższej sesji rady miasta (29 listopada), podczas którego zostanie przekazana informacja na temat postępowania wobec wiceprezydenta. W przypadku jego niewprowadzenia, radni zapowiedzieli zwołanie sesji nadzwyczajnej w tej sprawie.

- Z niepokojem obserwujemy sytuację, w której postawienie w stan oskarżenia Zastępcy Prezydenta Miasta w związku z wykonywaniem przez niego czynności służbowych negatywnie wpływa na wizerunek Urzędu Prezydenta Miasta oraz Miasta - piszą radni.

Zobacz też: Wiceprezydent miasta na ławie oskarżonych

Zobacz też: Co dalej z kierowcami Urzędu Miasta?

Polub i udostępnij
Czytaj też

Poseł z Jastrzębia wiceministrem w Gabinecie Cieni Poseł z Jastrzębia wiceministrem w Gabinecie Cieni

Gadowski i Matusiak z "dwójką" na listach Gadowski i Matusiak z "dwójką" na listach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
Gość01.12.2012 21:36

Wstyd byc z Jastrzebia, którym rządzą tacy prezydenci. jeden drugiego,kryje

coo01.12.2012 17:47

chyba niektórzy tutaj zbyt śmiało się wypowiadają, myslicie, że tą kasę sobie do kieszeni schowali? na pewno nic z tego nie mają

Zosia z granicznej01.12.2012 15:56

Stracił u nas zaufanie! Jak dalej może pracować na takim stanowisku ! Sam powinien zrezygnować gdyby miał trochę honoru !

Do jastrzębian01.12.2012 15:50

Jak dostanę pismo z urzędu podpisane przez Baradzieja to odeśmlę do JANECKIEGO z dopiskiem Facet Kłamie ! Ja mu nie wierzę ! Ps . Wam tez tak radzę.

Kadrowa się klania01.12.2012 15:39

Absurd- prokurator postawił zarzuty-sad przeccytał zarzuty - o poświadczeniu pisemnie nieprawdy przez zastępcę prezydenta ---a Janecki mówi że nie może zawiesić Krzysztofa B. tak wciska ciemnotę radnym bezradnym--A GDZIE zwolnienie ze świadczenia z pracy na czas rozprawy !!!---

Pozory pis01.12.2012 15:22

Gdzie PIS broniący prawa i sprawiedliości jak kolesie wyprowadzają 340 000 z urzędu ? Cały czas obserwóję ich zachowanie i nowego przewodniczącego ! Czekam na ich głos........

Do CBA 01.12.2012 15:06

Stary masz rację! WYPROWADZILI kasę 340 000 , brawo dla pomysłu ! Janecki nie zauważył i skarbnik też bo byli na wycieczce za nasze podatki ! Kto weżmie więcej ?

Pokaż wszystkie opinie (32)