Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 listopada 2012

W piątek otwarcie nowego, prawie całego odcinka A1

W piątek otwarcie nowego, prawie całego odcinka A1
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała otwarcie odcinka autostrady A1 od czeskiej granicy do Gorzyczek. Kierowcy nie będą jednak mogli przejechać odcinka w całości, bo most w Mszanie jest jeszcze niegotowy.

Objazd jaki został wyznaczony wynosi około 10 kilometrów i odbywa się drogami 930 i 933. Dobra wiadomość jest taka, że te drogi zostaną wyremontowane przez wykonawcę autostrady i przygotowane na przyjęcie większe liczby pojazdów.

Kierowcy samochodów do 3,5 tony będą zmuszeni do z jazdu z autostrady na węźle Mszana lub z drugiej strony na węźle Świerklany. Ci, którzy prowadzą pojazdy powyżej 3,5 tony będą musieli nadrobić nieco więcej kilometrów i podczas zjazdów i wjazdów na autostrade korzystać z węzłów w Świerklanach i... w czeskim Bohuminie.

Cały odcinek miał zostać oddany do użytku jeszcze w 2010 roku. Tymczasem GDDKiA zapewnia, że most w Mszanie i cały odcinek zostanie otwarty w lipcu 2013 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

OWN zmieni nazwę? OWN zmieni nazwę?

W sobotę wspólne ćwiczenia na OWN W sobotę wspólne ćwiczenia na OWN

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Stasia01.12.2012 15:28

Słyszałam że ten malutki odcinek tej drogi za kopalnią zofiówka znowu ma opużnienie. Nie będzie gotowy do grudnia! A tyle było hałasu ! Nikt nie panuje nad miastem t r a g e d i a

Bolek01.12.2012 14:31

To cudo mostu to smród który się ciągnie za projektem Kaczyńskiego i spółki PIS. Do dziś muszą piepszyć się złym Polacy ! Aż strach pomyśleć co by było gdyby dalej rządzili........

Kos01.12.2012 14:25

Most projektował jeszcze PiS podrzucił strupa platformie

bleeeeeee30.11.2012 20:05

Alpine nie projektowała mostu

E.T.30.11.2012 9:53

Krzychu-most jest ewidentnie źle zrobiony przez Alpine, jakby się postarali to nie musieli by prosić, mówić i pisać.

Dla ciekawych - do Ostravy bez winiet!

Hektor29.11.2012 17:13

A kiedy otwarcie Netto w Jastrzębiu?

ble29.11.2012 12:47

Prawie cała autostrada. Budowano ten odcinek 6 lat i jest prawie cały. Prawie czyni wielką różnicę jednak, panie tusku...

Pokaż wszystkie opinie (15)