Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
30 listopada 2012

Sukces uczniów ZS nr 6 w Brussels Innova 2012

Sukces uczniów ZS nr 6 w Brussels Innova 2012

W dniach 13-20 listopada uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju brali udział w konkursie "Brussels Innova 2012" w Brukseli.Jest to konkurs na najbardziej innowacyjne prace badawcze.

Grupa uczniów z ZS nr 6 oraz Centrum Kształcenia Praktycznego zaprezentowała wynalazek pod nazwą ESKONzO. Jest to elektroniczny system komunikacji osób niepełnosprawnych z otoczeniem.

- Pomysł na wykonanie pracy powstał z inicjatywy rodzin osób, które ze względu na swoją niepełnosprawność mają problemy z komunikowaniem się z otoczeniem a ich sytuacja finansowa nie pozwala na zakup bardzo drogiego sprzętu oferowanego na rynku - informują uczestnicy konkursu.

Jury konkursu przyznało pracy złoty medal z wyróżnieniem oraz nagrodę specjalną. Twórcami urządzenia byli Marcin Skórzański, Jakub Król, Patryk Domagalik oraz Piotr Krosny, a promotorami Krzysztof Smyczek i Dariusz Radajewski.

System składa się z tzw. projektu życia oraz urządzenia, które pozwala osobie niepełnosprawnej na kontrolę i obsługę komputera. Wynalazek ma rekomendacje fundacji "Mimo Wszystko" prowadzonej przez Annę Dymną.

Polub i udostępnij
Czytaj też

ZS nr 6 w gronie najlepszych szkół w Polsce ZS nr 6 w gronie najlepszych szkół w Polsce

W szkole odbyła się Noc Gier Planszowych W szkole odbyła się Noc Gier Planszowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
do Olek03.12.2012 15:04

Olek czy Ty masz jakieś skrzywienie moralne? Bo ciągle nawijasz o tym samym, aż to już nudne się staje. A szkole życzę wszystkiego dobrego i kolejnych sukcesów

Olek03.12.2012 11:10

Może warto zauważyć,że jest coś wspólnego w biografiach Jana III Sobieskiego i Lecha Kaczyńskiego.Przecież w murach tej bliskiej memu sercu szkoły jest wmurowana tablica ku pamięci tego drugiego. Szczególnie pozdrawiam Jakuba Króla.Bliski memu sercu jest także Patryk Domagalik.Jednym słowem nie ma w naszym mieście lepszej szkoły od "Sobieskiego".

max02.12.2012 12:29

Super gratulacje dla szkoły, to naprawdę wyjątkowy sukces.