Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
1 grudnia 2012

Na sesji dyskusja nad TBS-em. Chcą kontroli NIK

Na sesji dyskusja nad TBS-em. Chcą kontroli NIK
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Największą dyskusję na ostatniej sesji Rady Miasta wywołał protokół z kontroli nad Towarzystwem Budownictwa Mieszkaniowego. Część radnych z komisji chce, by tematem zajęła się NIK.

Głównym tematem ostatniej sesji RM był protokół Komisji Rewizyjnej, która skontrolowała TBS Daszek. Jest to spółka handlowa, której właścicielem w całości jest miasto Jastrzębie. Spółkę powołano 15 lat temu, a jej głównym zadaniem miała być budowa mieszkań i ich eksploatacja na zasadzie najmu.

Zespół kontrolny natknął się na liczne błędy w dokumentacji. - Niechlujstwo i bałagan w dokumentacji - powiedział radny Janusz Tarasiewicz (PiS), członek komisji. Tarasiewicz mówił również o poświadczeniu nieprawdy, braku dokumentacji oraz braku nadzoru organu właścicielskiego (miasto) nad spółką.

Głównym zdaniem TBS Daszek miała być budowa domów mieszkalnych, co jak twierdzili członkowie zespołu kontrolnego jest nierealizowane. Spółka miała m.im. wybudować planowany rynek w Zdroju, jednak na przestrzeni lat to się nie udało. Do tej pory spółce udało się zrelizować 5 inwestycji, jednak kolejne stoją pod znakiem zapytania ze względu na brak funduszy. Aktualnie zyski spółki pochodzą z czynszów i wynajmu obiektów. - Spółka wykazuje zyski, niewielkie bo niewielkie ale wykazuje - mówił podczas dyskusji wiceprezydent Krzysztof Baradziej.

- Nie każda komisja  (wniosek z komisji rewizyjnej - przyp. red) musi kończyć się wnioskiem do prokuratury czy NIK - mówił prezydent Marian Janecki. W odpowiedzi na jego słowa Roman Foksowicz (PO) zwrócił uwagę, że jest to dopiero drugi taki wniosek w ostatnim czasie, a mimo to żadnego z nich nie udało się przeforsować.

Część członków komisji rewizyjnej popiera pomysł aby kontrolą zajęła się Najwyższa Izba Kontroli. - My nie chcemy na nikogo wydawać wyroków - mówił Janusz Tarasiewicz. Dodał, że temat nie może pozostać bez nadania dalszego biegu.

- To paranoja z tą komisją! Niech ona nie marnuje naszego czasu - podsumował dyskusję radny Jerzy Lis (SLD).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jar wygląda jak śmietnik Jar wygląda jak śmietnik

Od dzisiaj darmowa komunikacja dla wszystkich Od dzisiaj darmowa komunikacja dla wszystkich

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
MarioNIK03.12.2012 7:11

Najgorsze że kolejna sprawa jest już pozamiatana. Która to z kolei?

mk02.12.2012 23:52

to skandal, Polska tonie a tu miejska "firemka" w najlepsze rynek 10 lat "buduje".

Zdzicho02.12.2012 21:50

Z czego więc się uśmiałeś? Z Tarasiewicza robi się wręcz terrorystę podczas gdy to on chyba z terroryzmem politycznym walczy?

wujekGOOd02.12.2012 20:33

Bingo, akurat rozmowa o "Tarasiewiczach" była bardzo pozytywna :)

Bingo02.12.2012 14:45

wujekGOOd to pewnie "dziennikarz" z tego z kolei miasta i rozmawiał z innym z sąsiedniego. Obaj pewnie są finansowani z kas miejskich i dlatego ograniczony obiektyw-izm nie pozwala im dopełniać rzetelności dziennikarskiej wynikające z etyki? Nie dziwi więc takie podejście i wyśmiewanie radnych dociekliwych w swoim działaniu - w tym także i Tarasiewicza. Próba ośmieszania i dyskredytacji często kończy się klapą ośmieszających i dyskredytacją dyskredytujących. JastrzebieOnline.pl podeszła do problemu profesjonalnie, więc życzę i innym profesjonalizmu. Chodzenie, np. z kamerą na ramieniu nie czyni dziennikarzem. Podawanie informacji zgodnie z "jedynie słuszną" linią dotujących pewne redakcje nie czyni informacji obiektywnymi.

wujekGOOd02.12.2012 13:59

Miałem przyjemność rozmawiać z dzienniekarzem pewnych mediów z sąsiedniego miasta. Poruszaliśmy kilka tematów, najlepsze zdanie jakie zapamiętałem to : Każde miasto ma swojego Tarasiewicza... Ale się uśmiałem :)

tymitunie02.12.2012 13:36

"To paranoja z tą komisją! Niech ona nie marnuje naszego czasu - podsumował dyskusję radny Jerzy Lis (SLD)."
Czy pan radny raptem zmienił poglądy na realia i czy zaczął mieć klapki na oczach? CO się z niektórymi radnymi dzieje? Czy są szanse na zmiany?

Pokaż wszystkie opinie (20)