Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
3 grudnia 2012

Nowi pracownicy JSW mogą mieć zaniżone pensje

Nowi pracownicy JSW mogą mieć zaniżone pensje
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Państwowa Inspekcja Pracy ustaliła, że około 460 nowych pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej może mieć zaniżone pensje. Niektórzy mogli nawet stracić 2 tys. zł miesięcznie.

- Jak ustalili inspektorzy pracy, w efekcie stosowania nieprawidłowych zasad wyliczania wynagrodzenia za pracę, niektórzy pracownicy mieli zaniżane wynagrodzenia - w skrajnym przypadku nawet o około 2 tys. zł miesięcznie. Nieprawidłowości w ustalaniu wynagrodzeń dotyczą około 460 pracowników i mogą obejmować okres ostatnich ośmiu miesięcy - informuje rzecznik Okręgowe Inspektora Pracy w Katowicach.

Inspektor skierował już do gliwickiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa uporczywego naruszania praw pracowniczych oraz utrudniania kontroli.

W ostatnim czasie związkowcy protestowali przeciwko łamaniu prawa pracy oraz niekorzystnym umowom dla nowych pracowników. W efekcie rozmów zarząd JSW zgodził się m.in. na modyfikację umów (obowiązują one od grudnia).

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Po szkole jest praca w JSW Po szkole jest praca w JSW

Związki zawodowe JSW popierają prezesa Hereźniaka Związki zawodowe JSW popierają prezesa Hereźniaka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Marta06.12.2012 16:39

Złodziejstwo w polskich firmach to norma.... Nie mówiąc już o łapówkarstwie......

Do do mieczysław04.12.2012 11:21

Piszesz że nie mieliście wyjścia,a przecież mieliście bo mogliście się zwolnić i iśc pracować gdzieś gdzie się nie idzie narobić tak jak to wy sie narabiacie na kopalniach...

Hun04.12.2012 11:19

Jak im żle to niech ida do kostki brukowej

zły04.12.2012 7:47

Jak im źle to niech idą do firmy, robią to samo za 1700 zł.

Mieczysław03.12.2012 15:37

No właśnie mieliście wyjście - zwolnić się. Skoro to była Twoja jedyna możliwość roboty to nie narzekaj.

joe03.12.2012 13:36

obawiam się, że pod łamanie prawa pracy zaniżanie zarobków nie podlega. u nas w zoku to jest dopiero złodziejstwo, wafle mają o 1000 na tym samym stanowisku więcej, a prezes nazywa to motywacją..., sory - to raczej demotywacja!

marek03.12.2012 11:59

no to sie Jarek doigrał, a zapierał sie ze w społce nie jest łamane prawo pracy.

Pokaż wszystkie opinie (11)