Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
4 grudnia 2012

JSW nie zgadza się z zarzutami dotyczącymi płac

JSW nie zgadza się z zarzutami dotyczącymi płac
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

- Działania podejmowane przez Państwową Inspekcję Pracy przyjmujemy z daleko idącym niezrozumieniem - informują władze Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Przypomnijmy, kilka dni temu Państwowa Inspekcja Pracy ustaliła, że około 460 nowych pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej może mieć zaniżone pensje. Niektórzy mogli nawet stracić 2 tys. zł miesięcznie.

JSW wydało oświadczenie w tej sprawie. - Uznajemy, że spór pomiędzy stroną społeczną a zarządem w kwestii wynagrodzeń pracowników został skutecznie rozwiązany na mocy porozumienia z 8 listopada 2012 roku. Sprawę uznajemy za zamkniętą, tym bardziej że żaden z pracowników spółki nie wystąpił z roszczeniami wobec JSW - czytamy w oświadczeniu.

Zarząd JSW zaskarżył działania PIP do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, bo jak tłumaczą w spółce PIP  wystąpiła z żądaniami względem JSW, odmawiając jednocześnie ich uzasadnienia.

Przypominamy, że Państwowa Inspekcja Pracy wystąpiła z żądaniami względem JSW, odmawiając jednocześnie ich uzasadnienia. W związku z tym zarząd JSW zaskarżył działania PIP do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

- Jesteśmy zatem zaskoczeni, że PIP podejmuje tak drastyczne i daleko idące działania, godzące w dobre imię Jastrzębskiej Spółki Węglowej, nie tylko przed wyznaczeniem przez WSA rozprawy odnośnie legalności jej działań, ale nawet przed otrzymaniem odpowiedzi JSW na swoje wystąpienie - czytamy w oświadczeniu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Jan04.12.2012 11:17

JSW się zna lepiej na prawie pracy niż PIP.........?