Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
4 grudnia 2012

JSW nie zgadza się z zarzutami dotyczącymi płac

JSW nie zgadza się z zarzutami dotyczącymi płac
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

- Działania podejmowane przez Państwową Inspekcję Pracy przyjmujemy z daleko idącym niezrozumieniem - informują władze Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Przypomnijmy, kilka dni temu Państwowa Inspekcja Pracy ustaliła, że około 460 nowych pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej może mieć zaniżone pensje. Niektórzy mogli nawet stracić 2 tys. zł miesięcznie.

JSW wydało oświadczenie w tej sprawie. - Uznajemy, że spór pomiędzy stroną społeczną a zarządem w kwestii wynagrodzeń pracowników został skutecznie rozwiązany na mocy porozumienia z 8 listopada 2012 roku. Sprawę uznajemy za zamkniętą, tym bardziej że żaden z pracowników spółki nie wystąpił z roszczeniami wobec JSW - czytamy w oświadczeniu.

Zarząd JSW zaskarżył działania PIP do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, bo jak tłumaczą w spółce PIP  wystąpiła z żądaniami względem JSW, odmawiając jednocześnie ich uzasadnienia.

Przypominamy, że Państwowa Inspekcja Pracy wystąpiła z żądaniami względem JSW, odmawiając jednocześnie ich uzasadnienia. W związku z tym zarząd JSW zaskarżył działania PIP do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

- Jesteśmy zatem zaskoczeni, że PIP podejmuje tak drastyczne i daleko idące działania, godzące w dobre imię Jastrzębskiej Spółki Węglowej, nie tylko przed wyznaczeniem przez WSA rozprawy odnośnie legalności jej działań, ale nawet przed otrzymaniem odpowiedzi JSW na swoje wystąpienie - czytamy w oświadczeniu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Jan04.12.2012 11:17

JSW się zna lepiej na prawie pracy niż PIP.........?