Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
4 grudnia 2012

Komorowski na uroczystości 50-lecia Jas-Mosu

Komorowski na uroczystości 50-lecia Jas-MosuZobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

4 grudnia z okazji Barbórki i 50-lecia istnienia kopalni Jas-Mos w kinie Centrum odbyła się uroczystość. Obecny był na niej Prezydent RP Bronisław Komorowski.

- Śląsk dla wielu z nas to także synonim solidarności, tej międzyludzkiej i tej typowo górniczej, która tworzy się w warunkach trudniej pracy pod ziemią. Chciałbym aby ta solidarność typowa dla górników i dla Śląska funkcjonowała pomiędzy wszystkimi ludźmi - mówił Bronisław Komorowski.

Podczas uroczystości Bronisław Komorowski wręczył państwowe odznaczenia osobom zasłużonym dla górnictwa. Prezydent RP miał również okazję posłuchać typowo śląskich piosenek.

Po przemowie głowy państwa, głos zabrał Jarosław Zagórowski prezes JSW. Zaznaczył, że Jastrzębska Spółka Węglowa jest silną firmą, ale potrzebuje pomocy państwa pod względem zmiany przestarzałych przepisów. Podziękował również pracownikom kopalni za wkład w rozwój firmy.

Zaprezentowany został również nowy film promocyjny Grupy JSW "Najlepsi w jednej drużynie". Uczestnicy zgromadzeni w kinie Centrum mogli go oglądać w 3D.

Dokładnie 4 grudnia 1962 roku kopalnia Jastrzębie (obecnie Jas-Mos) została oddana do użytku. Od nowego roku będzie ona połączona z kopalnią Borynia-Zofiówka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zapłaciła 1,4 mld zł do budżetu państwa JSW zapłaciła 1,4 mld zł do budżetu państwa

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
normalny06.12.2012 20:41

Komoruski spotkał się e swoimi klakierami. Ależz cudownie w tej naszej ojczyźnie... A na marginesie, mam nadzieję, że tutaj ukażą się moje koentarze, bo jasnet to już cenzura "mowy nienawiści"...

Marta06.12.2012 16:51

Takie mamy rządy, jakich mamy obywateli:)

trele06.12.2012 0:28

Bolszenislaw Szczynukowic. Bjez taktu i oglady...

cukero05.12.2012 23:43

hał! (05.12.2012 22:59)
Pan Prezydent Lech Kaczyński nie był mały, tylko był niski. Był podobnego wzrostu, jak poprzedni prezydenci TW Olek K. i TW Bolek W. (nic żeś nowego nie wymyślił - parafrazujesz ministra Radka Siku)
Lecha Kaczyński postawił się Putinowi w słusznych sprawach (m.in. blokada importu mięsa, rozbiór Gruzji), co raczej o zakompleksieniu nie świadczy - i Putin docenił przeciwnika.
Wszak niewielu wrogów politycznych wykończył definitywnie.

Kończąc - nie jestem psem, by robić hał! hał!.... dlatego odpisuję.

słowik05.12.2012 23:05

Wypchaj się kobito z tym szacunkiem do do tego agenta WSI którego co niektórzy nazywają prezydentem.Za dużo jest w Polsce draństwa,niesprawiedliwości,wyzysku żeby mieć szacunek do niego, który nawet palcem nie kiwnie chociażby na wyprzedaż i grabież majątku narodowego.On tego nie widzi czy nie chce nie widzieć?Polakom zle się żyje i bardzo zle, jeżeli on Polaków ma gdzieś to Polacy też mają i jego gdzieś.A co, może odmówisz nam tego prawa?Mam w nosie twoją opinię bo jestem chamem i mam w nosie krawaciarzy i cwaniaków w białych rękawiczkach

howgh!05.12.2012 22:59

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Nie jakiś mały zakompleksiony, mamroczacy pod nosem. I tyle w tym temacie. A teraz szczekajcie dalej p(i)sy.

Dorota05.12.2012 21:39

To jest prezydent Polski i zasługuje na szacunek, podobnie jak prezydent Bierut i prezydent Jaruzelski byli szanowani i są ludźmi honoru do dziś.

Pokaż wszystkie opinie (40)