Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
6 grudnia 2012

Wydłuży się czas budowy Drogi Głównej Południowej

Wydłuży się czas budowy Drogi Głównej Południowej
fot. sxc.hu

Pierwszy odcinek Drogi Głównej Południowej miał być skończony do końca tego roku. Ze względu jednak na niesprzyjającą pogodę termin został przesunięty o kilka miesięcy.

Budowa pierwszego etapu DGP od ul. Pszczyńskiej do ul. Rybnickiej przedłuża się. 3-kilometrowy odcinek najpierw miał zostać skończony w sierpniu 2012, później wykonawca poprosił o wydłużenie terminu.

Miasto wystąpiło z wnioskiem do Urzędu Marszałkowskiego o przedłużenie terminu ukończenia drogi do maja 2013. Decyzja była odmowna i Urząd Marszałkowski zgodził się przedłużyć czas do końca tego roku. Drugi wniosek złożony przez miasto został jednak zaakceptowany i budowa Drogi Głównej Południowej będzie przedłużona o kilka miesięcy.

- Roboty drogowe zostały już wykonane w ok. 90%, nawierzchnię z asfaltu położono na długości ponad 3000 metrów. Na pozostałym odcinku prowadzone są prace związane z wykonaniem podbudowy. Wykonano też 5 obiektów mostowych wraz z nawierzchnią torową i obecnie kontynuowane są roboty na ostatnim obiekcie - informuje Urząd Miasta.

Przyczyną opóźnień przy budowie był najpierw spór między miastem a wykonawcą o wiadukty. Konsorcjum firm BOGL a KRYSL i BUDMAX nie chciało budować wiaduktów według określonego projektu, tłumacząc się względami bezpieczeństwa. Ostatnie przedłużenie terminu jest spowodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi, czyli okresem zimowym podczas którego prace przy budowie są utrudnione.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala

Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
?09.12.2012 20:19

Obwodnica Górnego bardzo się przyda, jest tam przecież kilka domów.

Gość08.12.2012 11:57

Niesprzyjająca pogoda? To dlaczego w rozpoczęli remont chodnika na Małopolskiej?

Dewastator07.12.2012 21:58

komentarz do "????":

MASAKRA CZŁOWIEKU!!!

anonimuss07.12.2012 11:28

Proszę nie atakować prezydenta ! Klimat się ociepla ! Urzędnik mógł być przekonany, iż w grudniu będziemy chodzić w strojach plażowych po ulicy ! Buahahaha ...

Śmiech07.12.2012 10:48

Cieszyńska się sypie, bo tak ma być. Dzięki temu można częściej zlecać roboty, a przy okazji zwalcza się bezrobocie/ Gdyby w Jastrzębiu, tak jak na zachodzie, droga po remoncie wytrzymywała 30 lat, to dla naszych "elit" byłaby prawdziwa tragedia.

oopy de Loop07.12.2012 8:45

A jaka to niesprzyjające pogoda była ostatnio ? Bo jak sobie przypominam, to mrozik i śnieg dopiero od paru dni mamy. Pogoda od sierpnia jak marzenie, nawet bardzo mało było opadów deszczu jak na jesień. O ile sobie przypominam, to ta firma miała dwa kilkumiesięczne przestoje, gdy wszystkie siły rzuciła na szybkie wykończenie A2 na Euro 2012. Wtedy przy budowie DGP kręciło się paru pozorantów, że niby coś tam robią i dłubią. Ciekawe kto znów wziął kopertę, bo pobłażliwość dla tej firmy przekracza wszelkie granice. Śmierdzi ta sprawa z daleka :/

biały06.12.2012 21:47

W marcu nie wiedzieli że zima zaczyna się w grudniu ??

Pokaż wszystkie opinie (17)