Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
11 grudnia 2012

Cyfrowy ZS nr 10. Uczniowie dostali własne iPady

Cyfrowy ZS nr 10. Uczniowie dostali własne iPady
fot. ZS nr 10

Zespół Szkół Specjalnych nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju bierze udział w programie "Cyfrowa szkoła". To jedyna szkoła w mieście, której udało się otrzymać wsparcie finansowe.

Z otrzymanych środków szkoła zakupiła 3 tablice interaktywne wraz z projektorami multimedialnymi, tablety dla uczniów i nauczycieli oraz inne sprzęty.

- Dzięki temu każda z dziesięciu klas w szkole wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt - informuje szkoła.

Program przewidział indywidualne tablety dla uczniów, które mogą wziąć do domu i odrabia na nim zadania, przygotowywać prezentacje czy przesyłać zadania do nauczyciela.

"Cyfrowa szkoła" to program rządowy, który ma pomagać w rozwijaniu uczniów i nauczycieli w zakresie stosowaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych. 80% środków został przekazanych od Ministerstwa Edukacji, a 20% dofinansowało miasto Jastrzębie-Zdrój.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębscy uczniowie w Portugalii doskonalili swój angielski Jastrzębscy uczniowie w Portugalii doskonalili swój angielski

"Wesołe strofy" ponownie w kinie Centrum "Wesołe strofy" ponownie w kinie Centrum

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Do X13.12.2012 22:37

Widzisz nawet podpisać się nie potrafisz bo X wstawiasz i właśnie dla takich jak ty trzeba cyfryzacji.Czy to zazdrość? Pozdrawiam Edek

Gość12.12.2012 8:01

Kto im będzie czytał to co wyświetla się na iPadach, bo z czytaniem słabiutko?

Gość11.12.2012 22:26

Powiedzioł co wiedzioł......iksiński-polok

X11.12.2012 21:31

Pani dyrektor - radna sejmiku z PO - jedyna szkoła w mieście - ciekawe dlaczego....

Buka11.12.2012 21:02

Ja popieram takie rzeczy. Ludzie czasem nie potrafią nawet poprawnie pisać w wordzie...Technologia gości we wszystkich aspektach życia i trzeba już od małego się z nią zapoznawać. Natomiast nie neguje tego ze trzeba też się uczyć pisać ręcznie. Generalnie rzecz ujmując to nie nowe pomysły ministerstwa są złe, bo trzeba przyznać że akurat ten jest ok. Ale całe szkolnictwo i edukacja generalnie jest skonstruowana do bani.

joe11.12.2012 20:46

To już dzieci w ogóle oduczą się pisać ręcznie. Każda kolejna reforma zbiera coraz większe żniwo niedouczenia i nieprzystosowania do życia. Wg mnie dzieci powinny korzystać z technologii cyfrowej najwcześniej w wieku gimnazjalnym. Do podstawówek powinna wrócić Praca-Technika by kształtować zdolności manualne. Szkoda kolejnych małych ofiar ministerstwa edukacji

Pan InformatorPan Informator11.12.2012 9:38

Są to najprawdziwsze iPady (wersja 2) od Apple.

Pokaż wszystkie opinie (8)