Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
11 grudnia 2012

Woda ze źródełek nie jest zdatna do picia!

Woda ze źródełek nie jest zdatna do picia!
fot. sxc.hu

Według badań Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wodzisławiu Śląskim woda w większości jastrzębskich źródełek nie spełnia wymagań stawianych wodzie do spożycia przez ludzi.

Urząd miasta zlecił pobranie próbek wody z lokalnych źródeł. 12 listopada pobrano próbki, a po analizie przedstawiono niezbyt optymistyczne dane. Okazało się, że tylko woda ze źródełka przy ul. Podhalańskiej nadaje się do picia.

Źródełka przy Cieszyńskiej, Młyńskiej i Północnej nie spełniają wymagań stawianych wodzie przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Dodatkowo w wodzie ze źródła przy ul. Młyńskiej wykryty bakterie grupy coli.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie dostanie ponad 2 mln dofinansowania ? Jastrzębie dostanie ponad 2 mln dofinansowania ?

Woda w basenie będzie cieplejsza Woda w basenie będzie cieplejsza

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Heh12.12.2012 20:11

Kranówę mamy całkiem dobrą:D

E.T.12.12.2012 10:30

Jakie oszczędności!? Ile przyniesiesz do domu 15 litrów dziennie x 30 dni daje 450 litrów wody. To daje oszczędności rzędu 5-6 zł m-c. Można powiedzieć, że to dla zdrowia (spacer) przy okazji, ale "naszą" (czyli czeską) wodę prosto z kranu pije moja 1,5 roczna córka.

kot12.12.2012 10:15

hehe na młyńskiej woda z cmentarza ^^

Monia12.12.2012 9:55

Przemko dawno nie widziałam żeby ktoś tam korzystał z tego źródełka.

przemkoprzemko12.12.2012 7:19

Zawsze jest pomijane źródełko na Przyjaźni. Czy ono też jest nie zdatne do picia? Bo tam też ludzie z tego korzystają.

ptaszyn12.12.2012 5:10

Ciekawe kto zlecił te badania? co prawda ja nie biorę tej wody ze zwykłego lenistwa bo mam kawałek ale brałem i jakoś żyję! Jednak ludziska trochę tej wody nabiorą i nie dziwię się,a liczniki w domu jakoś wolno się kręcą,więc? kasa ucieka! a wyniki badań to co kiedyś czytałem były nieco odmienne!

ejże?11.12.2012 21:18

to jeszcze nic, gdy byłem w Pietrowicach koło Raciborza, to tam jest "świete" źródełko w kapliczce, gdzie wierni pielgrzymują, ale powyzej zakład komunalny i szambowozy! I też "święta" woda niezdatna do użytku, bo bakterie coli. Jak się dba tak się ma.

Pokaż wszystkie opinie (10)