Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 grudnia 2012

Ręcznie robiony chopper z Jastrzębia na licytacji

Ręcznie robiony chopper z Jastrzębia na licytacji
fot. JSW

Od 10 grudnia można brać udział w licytacji ręcznie wykonanego modelu motocykla typu chopper w skali 1:6 , który zaprojektowali i zbudowali pracownicy Jastrzębskich Zakładów Remontowych.

Model powstał specjalnie na XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 13 stycznia 2013 roku. Cena wywoławcza wynosi złotówkę, a ostatecznie wylicytowana kwota zostanie przeznaczona na ratowanie życia dzieci i zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

Do produkcji motocykla użyto elementów, na co dzień stosowanych przez Jastrzębskie Zakłady Remontowe podczas wykonywania prac produkcyjno - remontowych zlecanych przez kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Stworzono go z wysokiej jakości materiałów takich jak stal austenityczna, która jest wykorzystywana do wykonania zabezpieczeń antykorozyjnych rdzenników stojaków hydraulicznych.

Chopper JZR waży 6,3 kg ma długość 45 cm, szerokość 16,5 cm i wysokość 18,5 cm. - Stworzenie tego modelu wymagało dużej precyzji i cierpliwości - mówi Damian Sładkowski, jeden z pomysłodawców i wykonawców modelu motoru. - Najtrudniejsze okazało się wykonanie zbiornika paliwa i układu wydechowego, ze względu na trudność kształtowania materiałów - dodaje.

Więcej informacji dotyczących tego unikatowego modelu można znaleźć na stronie internetowej www.jzr.pl w zakładce aktualności oraz na stronie www.aukcje.wosp.org.pl.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi

Jastrzębianie podziękują Jurkowi Owsiakowi Jastrzębianie podziękują Jurkowi Owsiakowi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
hej14.12.2012 11:36

Zdolniachy!

Gość13.12.2012 12:36

zarabisty :d