Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
Queens Chicken
13 grudnia 2012

Ręcznie robiony chopper z Jastrzębia na licytacji

Ręcznie robiony chopper z Jastrzębia na licytacji
fot. JSW

Od 10 grudnia można brać udział w licytacji ręcznie wykonanego modelu motocykla typu chopper w skali 1:6 , który zaprojektowali i zbudowali pracownicy Jastrzębskich Zakładów Remontowych.

Model powstał specjalnie na XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 13 stycznia 2013 roku. Cena wywoławcza wynosi złotówkę, a ostatecznie wylicytowana kwota zostanie przeznaczona na ratowanie życia dzieci i zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

Do produkcji motocykla użyto elementów, na co dzień stosowanych przez Jastrzębskie Zakłady Remontowe podczas wykonywania prac produkcyjno - remontowych zlecanych przez kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Stworzono go z wysokiej jakości materiałów takich jak stal austenityczna, która jest wykorzystywana do wykonania zabezpieczeń antykorozyjnych rdzenników stojaków hydraulicznych.

Chopper JZR waży 6,3 kg ma długość 45 cm, szerokość 16,5 cm i wysokość 18,5 cm. - Stworzenie tego modelu wymagało dużej precyzji i cierpliwości - mówi Damian Sładkowski, jeden z pomysłodawców i wykonawców modelu motoru. - Najtrudniejsze okazało się wykonanie zbiornika paliwa i układu wydechowego, ze względu na trudność kształtowania materiałów - dodaje.

Więcej informacji dotyczących tego unikatowego modelu można znaleźć na stronie internetowej www.jzr.pl w zakładce aktualności oraz na stronie www.aukcje.wosp.org.pl.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nocny pościg za motorem Nocny pościg za motorem

29-letni motocyklista z Jastrzębia poniósł śmierć 29-letni motocyklista z Jastrzębia poniósł śmierć

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
hej14.12.2012 11:36

Zdolniachy!

Gość13.12.2012 12:36

zarabisty :d