Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
17 grudnia 2012

Chcą drużyny siatkówki osób niepełnosprawnych

Chcą drużyny siatkówki osób niepełnosprawnych
fot. sxc.hu

 Klub Sportowy „Jastrzębie - Borynia” chce stworzyć sześć drużyn piłki siatkowej dla osób niepełnosprawnych.

Mają to być zespoły niepełnosprawnych ruchowo jak i intelektualnie. Inicjatorzy pomysłu chcą m.in. stworzyć trzy ekipy siatkówki na siedząco. 

- Drużyny będą miały możliwość szkolenia swoich umiejętności pod okiem trenera, a także przy udziale terapeutów oraz, w przypadku osób niepełnosprawnych intelektualnie, specjalistów z dziedziny oligofrenopedagogiki - wyjaśniają pomysłodawcy.

Ideą projektu jest budowa zintegrowanej społeczności regionalnej osób niepełnosprawnych, spędzających wspólnie czas grając w siatkówkę. - Będzie to szeroki wachlarz działań proponowanych zarówno młodzieży, jak i osobom dorosłym, mający na celu aktywizację sportową osób niepełnosprawnych - mówią organizatorzy. 

Projekt skierowany jest do młodzież szkół specjalnych, a także młodzież i osób dorosłych z dysfunkcjami fizycznymi. Zajęcia będą się odbywać w  Jastrzębiu-Zdroju, Żorach i Wodzisławiu.

O szczegółach można przeczytać na stronie KS Borynia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski Węgiel pokonuje Skrę Bełchatów 3:1 Jastrzębski Węgiel pokonuje Skrę Bełchatów 3:1

Trener "Jastrzębskiego Węgla" odchodzi Trener "Jastrzębskiego Węgla" odchodzi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
rZc18.12.2012 21:16

Good:)