Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
18 grudnia 2012

25 tysięcy złotych stypendium dla kultury

25 tys. złotych zamierzają wydać władze miasta na stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.

Osoby, które otrzymają stypendia:

1. Witold Englender (6 tys. zł) - na przygotowanie, urządzenie i prowadzenie wystaw w Galerii "Ciasna".

2. Ewelina Kuśka (8 tys. zł) - na przygotowanie materiałów, napisanie i zredagowanie książki pisanej w gwarze śląskiej "Idom Gody", która dotyczyć będzie zwyczajów, obrzędów, wierzeń i tradycji z regionu Górnego Śląska, a w szczególności z Ziemi Jastrzębskiej związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia.

3. Renata Raszyk (1460 zł) - na zorganizowanie XIII Przeglądu Twórczości Artystycznej Chórów i Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Diecezji Katowickiej w Jastrzębiu-Zdroju.

4. Katarzyna Nowak (4540 zł) - na upowszechnianie tańca nowoczesnego wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych jako forma spędzania wolnego czasu "Taniec łączy pokolenia".

5. Małgorzata Płóciennik (5 tys. zł) - na rozwijanie uzdolnień tanecznych u dzieci w wieku przedszkolnym poprzez różnorodne formy i techniki taneczne. Prowadzenie zajęć tanecznych zespołów "Zeróweczka" i "Łał".

Polub i udostępnij
Czytaj też

Coraz więcej pieniędzy na sport Coraz więcej pieniędzy na sport

Jastrzębskie sołectwa otrzymają nowe stroje ludowe Jastrzębskie sołectwa otrzymają nowe stroje ludowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Daniel19.12.2012 9:17

Dobrze ze miasto pamieta nie tylko o sporcie ale i o kulturze

rZc18.12.2012 20:58

Hehe, możnaby rzec, że nasza kultura warta jest tyle, co używany samochód:) Na szczęście są jakiekolwiek pieniądze i bardzo dobrze:)