Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
18 grudnia 2012

Fundacja Rodzin Górniczych odznaczyła darczyńców

Z okazji 15-lecia istnienia Fundacja Rodzin Górniczych przyznała odznaczenia dla najhojniejszych darczyńców. Fundacja otrzymała życzenia z okazji jubileuszu.

W gronie "Przyjaciół Fundacji" znaleźli się m.in. Czesław Kubaczak (dyrektor KWK Borynia-Zofiówka), Bogusław Michalczyk (dyrektor pracy KWK Borynia-Zofiówka), a także Jastrzębskie Zakłady Remontowe czy Koksownia Przyjaźń.

Będący na jubileusz Jerzy Markowski, dziś Honorowy Przewodniczący Rady Fundacji, a przed laty pomysłodawca jej powołania, podkreślił, że siłą fundacji jest działalność ponad podziałami. Na uroczystościach byli również Władysław Kosiniak-Kamysz (minister pracy i polityki społecznej ), Tomasz Tomczykiewicz (wiceminister gospodarki) oraz Piotr Litwa (prezes Wyższego Urzędu Górniczego).

Wśród okazjonalnych listów i gratulacji do Fundacji znalazły się życzenia od byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, z Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i szefowej Fundacji "Porozumienie bez Granic" Jolanty Kwaśniewskiej.

Fundacja Rodzin Górniczych swoją działalność opiera na pomocy na rzecz środowiska górniczego - sierot, wdów i rodzin górniczych w trudnej sytuacji życiowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnictwo: 15 wypadków śmiertelnych Górnictwo: 15 wypadków śmiertelnych

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Olek19.12.2012 21:35

Jakoś wszyscy tak chętnie dają cudze pieniądze.Czerwone łapska precz od mojej kieszeni!

precz19.12.2012 14:20

a ile zarabia prezes tej fundacji?