Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
18 grudnia 2012

Fundacja Rodzin Górniczych odznaczyła darczyńców

Z okazji 15-lecia istnienia Fundacja Rodzin Górniczych przyznała odznaczenia dla najhojniejszych darczyńców. Fundacja otrzymała życzenia z okazji jubileuszu.

W gronie "Przyjaciół Fundacji" znaleźli się m.in. Czesław Kubaczak (dyrektor KWK Borynia-Zofiówka), Bogusław Michalczyk (dyrektor pracy KWK Borynia-Zofiówka), a także Jastrzębskie Zakłady Remontowe czy Koksownia Przyjaźń.

Będący na jubileusz Jerzy Markowski, dziś Honorowy Przewodniczący Rady Fundacji, a przed laty pomysłodawca jej powołania, podkreślił, że siłą fundacji jest działalność ponad podziałami. Na uroczystościach byli również Władysław Kosiniak-Kamysz (minister pracy i polityki społecznej ), Tomasz Tomczykiewicz (wiceminister gospodarki) oraz Piotr Litwa (prezes Wyższego Urzędu Górniczego).

Wśród okazjonalnych listów i gratulacji do Fundacji znalazły się życzenia od byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, z Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i szefowej Fundacji "Porozumienie bez Granic" Jolanty Kwaśniewskiej.

Fundacja Rodzin Górniczych swoją działalność opiera na pomocy na rzecz środowiska górniczego - sierot, wdów i rodzin górniczych w trudnej sytuacji życiowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Olek19.12.2012 21:35

Jakoś wszyscy tak chętnie dają cudze pieniądze.Czerwone łapska precz od mojej kieszeni!

precz19.12.2012 14:20

a ile zarabia prezes tej fundacji?