Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 grudnia 2012

Zakład Karny w Jastrzębiu pomoże WOŚP

Zakład Karny w Jastrzębiu pomoże WOŚP
fot. Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju

W tym roku po raz kolejny Zakład Karny w Szerokiej pomoże Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jastrzębiu-Zdroju. Skazani wykonają prace rękodzielnicze, które przekazane zostaną na aukcje.

Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju pomaga już "orkiestrze" po raz piętnasty. Oprócz wykonania rękodzieła - origami, szopek bożonarodzeniowych i innych ozdób - więźniowie pomogą przy organizacji imprezy, np. przy przygotowaniu sceny.

- Wzorem lat poprzednich swój udział w finale będą mieć osadzeni, których prace rękodzielnicze zostaną przekazane na licytację podczas finałowej imprezy - mówi podporucznik Tomasz Marciniak, rzecznik prasowy jastrzębskiego zakładu.

Oprócz tego pracownicy jastrzębskiego Zakładu Karnego zapewnią posiłki wolontariuszom, którzy będą zbierać pieniądze na terenie całego miasta.

- Dla nas to ogromna pomoc. Sam fakt, że skazani chcą tak chętnie pomagać potrzebującym jest niesamowicie budujący. To chyba o czymś świadczy - mówi Marcin Faryna, szef jastrzębskiego sztabu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi

Jastrzębianie podziękują Jurkowi Owsiakowi Jastrzębianie podziękują Jurkowi Owsiakowi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Alex Mioduszewski27.12.2012 11:02

Do odśnieżania czego? Sam się człowieku weź do roboty, albo lepiej nie, bo młodym tej roboty brakuje... emeryci na dorobku ;)

emeryt23.12.2012 1:57

Są chętni? no to do odśnieżania ich,a wówczas zobaczymy zapał do pracy tych "uczciwych" Dlaczego na wolności nie był tak chętny jeden z drugim!

Adam22.12.2012 11:50

Sam fakt że chcą pomagać... też bym chciał jak by mnie na kilka lat w kiblu bez okna zamkneli. Każde wyjscie po za kraty jest na wage zota