Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
27 grudnia 2012

Jastrzębianka w konkursie na Ślązaczkę roku

Jastrzębianka w konkursie na Ślązaczkę roku
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ewelina Kuśka znalazła się wśród trzech osób, które kandydowały o tytuł "Ślązaka roku 2012". Jastrzębianka znalazła się ostatecznie na drugim miejscu.

Konkurs na najlepszego Ślązaka odbywa się już od 1993 roku. Uczestnicy mają za zadanie przedstawić pięciominutowy monolog w dialekcie śląskim. Ewelina Kuśka opowiedziała historię o głupim Antku. Jury spodobał się jednak występ Jerzego Kiolbasy z Rudy Śląskiej. Jastrzębianka zajęła drugie miejsce.

Jastrzębianka prowadzi również Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Propagowania Kultury Śląskiej oraz zespół ludowy Jastrzymbioki. W roku 2013 planuje napisać książkę w gwarze śląskiej "Idom Gody", która będzie opisywać zwyczaje i tradycje regionu Górnego Śląska.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
:)30.12.2012 11:46

i gitara:D

bandyta27.12.2012 17:31

jo Wom godom